* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Červen 2011

Most do země Terabithia

23. června 2011 v 15:30 | Katherine PATERSON |  Filmy,seriály
Terabithia je obyčejný kus lesa za potokem, tajemství mu však propůjčuje hra desetiletého Jesse a jeho nové kamarádky Leslie. V jejich fantazii se Terabithia stává kouzelnou zemí a oni jsou jejími spravedlivími vládci. Jess, vyrůstající v omezeném prostředí venkovské farmy, získává po boku nekonvenční Leslie sebevědomí. Leslie ho vtahuje do svého světa plného poezie a fantastických příběhů, rozšiřuje mu obzory a dodává odvahu dát průchod vlastním přáním a nápadům. Tragická událost pak převrátí Jessův život naruby a chlapec se musí vyrovnat nejen s bolestivou ztrátou, ale na jejím pozadí znovu hledat svoji identitu a životní cíl

Čtvrtek 23.června

23. června 2011 v 15:24 | Linda |  Deník
Dnes to byl parádní den. Všech šest hodin jsem si skvěle užila. V hodině češtiny jsme hráli hry jako týmy, v němčině jsme hráli šibenici,v biologii jsme si povídali,v angličtině jsme se dívali na film, v občance jsme si také povídali a v chemii,kterou jsme měli místo matiky jsme skládali ze součástek různé výtvory. Ješte k obědu byl řízek s bramborami a neměli jsme žádný úkoly. Dobrou noc!

Odhalená pravda a sběratel očí! 20.kapitola

22. června 2011 v 17:39 | Linda |  Naruto povídky
Sayeko doběhla až nakonec jeskyně,která stála za Sasukem. Netrvalo dlouho a objevila něco strašlivého. Objevila kamenné lehítko a všude sklenice s lidskýma očima. Ve všech očích byli Sharingany.
"Proboha,to je nechutný. Tolik Sharinganů. Kdo to mohl udělat. Asi vím kdo."
"Vidím,že jsi objevila mojí sbírku očí. Nemám pravdu,Sayeko?"
"Uchiho Madaro,mám na tebe otázku."
"A jakou pak?"
"Proč sbíráš Sharingany,když sám vlastníš Mangekyou Sharingan. To ti ten tvůj nestačí?"
"To je zajímavá otázka,ale nad tím jsem dlouho moc nepřemýšlel. Jen provádím transplantaci očí těch,kteří vlastnÍ Mangekyou Sharingany a používají mocné oční techniky."
"Třeba Amaterasu."
"Správně a tím příkladem jsem třeba já."
"Ano,slyšela jsem o tom. Tvůj vlastní bratr ti daroval oči a ty jsi získal světlo."
"Přesně tak,ale nejsem jediný,kdo potřebuje světlo."
"Uchiha Sasuke."
"Správně,Uchiha Sasuke. Oslepl,a tak jsem musel..."
"Musel co? Neříkej mi,že jsi mu transplanroval oči."
"Transplantoval jsem mu oči od jedné jeho milované osoby."
"To osobou myslíš Uchihu Itachiho?"
"Přesně."
"Ale stále nechápu,proč sbíráš tyhle oči. Vřdyť nemáš pro ně využití. Jsi stajný jako Danzou."
"Říkáš Danzou? Ten už neexistuje."
"Takže toho jsi oddělal?"
"Ne já,ale Sasuke."
"Takže to znamená,že Sasuke má Itachiho oči,tak to je špatný."Na to už Madara jenom kývl.
"Sakra."přemýšlala Sayeko."Naruto to neví a pokud s ním bude bojovat,tak zemře. Itachiho oči jsou 2 krát lepší než Sasukeho. To nedopadne dobře. Musím ho zastavit." Když se chystala zmizet,zatarasil jí cestu Madara.
"Sayeko,zvažovala jsi o mém návrhu?"
"Madaro,uhni mi. Mám nějákou důležitější práci."
"Tak to ani náhodou. Víš toho o mě moc. Nemůžu tě nechat jít." Sayeko a Madara se střetnuli. Co naše hrdinka udělá?"
Konec 20.kapitoly

Inuyasha - Guren no Houraijima (2004)

22. června 2011 v 16:04 | Linda(gesianimelist.blog.vz) |  Anime
Inuyasha: Guren no Houraijima
InuYasha The Movie 4: Fire on the Mystic Island
Překlad: InuYasha - Oheň na tajemném ostrově
Kanji: 犬夜叉 紅蓮の蓬莱島
Typ: movie
Epizod: 1
Vydáno: 2004
režie: Toshiya Shinohara

InuYasha - Tenka Hadou no Ken (2003)

22. června 2011 v 16:02 | Linda(gesianimelist.blog.cz) |  Anime
InuYasha - Tenka Hadou no Ken
InuYasha The Movie 3: Swords of an Honorable Ruler
Překlad: Inuyasha - meč k dobytí světa
Kanji: 犬夜叉 天下覇道の剣
Typ: movie
Epizod: 1
Vydáno: 2003
režie: Toshiya Shinohara
Po mnohaletém spánku se probouzí meč zkázy a hledá si nového pána. Kdysi patřil Velkému psímu démonovi, a proto by ho teď mohl dostat některý z jeho dvou synů - pololidský Inujaša nebo psí démon Seššómaru. Meč však není snadné ovládnout a navíc má sám své vlastní záměry." zdroj.

InuYasha - Toki wo Koeru Omoi (2001)

22. června 2011 v 16:00 | Linda(gesianimelist.blog.cz) |  Anime
Inuyasha - Toki wo Koeru Omoi
InuYasha The Movie: Affections Touching Across Time
Překlad? InuYasha - Láska, která překoná i čas
Kanji:犬夜叉 時代を越える想い
Typ: movie
Epizod: 1
Vydáno: 2001
režie: Toshiya Shinohara
Velký psí démon kdysi pomocí svého meče Tessaigy uvěznil démona Hjógu. Inujaša, poněkud lehkomyslný syn tohoto psího démona, se nechá vlákat do pasti a sám zničí pouto, které Hjógu dosud drželo. Síla a moc rodu Hjóga se ale zvyšuje s každou generací a nyní se zdá, že Inujaša narazil na skutečně nepřemožitelného protivníka." zdroj.


InuYasha - Kagami no Naka no Mugenjou (2002)-Hrad za zrcadlem

22. června 2011 v 15:51 | Linda(gesialimelist.blog.cz) |  Anime
InuYasha - Kagami no Naka no Mugenjou
InuYasha The Movie 2: The Castle Beyond the Looking Glass
překlad: InuYasha - Hrad za zrcadlem
Kanji: 犬夜叉 鏡の中の夢幻城
Typ: movie
Epizod: 1
Vydáno: 2002
režie: Toshiya Shinohara
Inujaša a jeho přátelé konečně porazí svého dávného nepřítele Narakua. Všichni tedy mohou volně vydechnout, ale zřejmě se radují předčasně - bývalí spojenci Narakua se totiž ihned přidali k novému nepříteli. Tím je samotná měsíční princezna Kaguja, dobře známá z japonských lidových pohádek a pověstí." zdroj.

Bleach: Vymazané vzpomínky

21. června 2011 v 20:54 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Ve městě Karakura se náhle začnou objevovat podivné duchovní úkazy Prázdných, ve stejnou dobu ve Společenstvu Duší se na obloze najednou objeví odraz Skutečného Světa. V tu dobu, se před Ichigem objeví tajemná shinihamijská dívka se jménem Senna a podivný muž Ganryuu který je vůdcem skupiny která si říká "Temné Společenstvo".

Bleach: Vymazané vzpomínky

Bleach: Vzpoura Diamantového prachu

21. června 2011 v 20:53 | Linda(Google) |  Anime
Hlavní postavou je kapitán 10.divize, malý Toushiro Hitsugaya. Dostal za úkol se svou divizí hlídat Královskou pečeť. Jenže ji někdo zkoušel ukrást. Vypadá to že Toushiro toho někoho poznal a tak ho šel sledovat. Jenže Soul Society si myslí, že je zradil...
Bleach: Vzpoura Diamantového prachu

Rozbřesk: Bella s upíry naposledy

21. června 2011 v 20:51 | Linda(Google) |  Filmy,seriály
Konečně je tu poslední díl čtyřdílné série Stephenie Meyerové Stmívání. Nemělo by vás odradit to, že Rozbřesk je z tetralogie nejtlustší, zdá se totiž, že je i nejvydatnější.
Ačkoli byla Stephenie Meyerová vyhlášena v roce 2005 autorkou roku díky své knize Stmívání, z dáli zní spousta hlasů, které by s touto volbou nesouhlasili. Pokud jste však nezůstali u filmu a skutečně jste se pustili do knih, udělali jste dobře. Ano, jeden se musí prokousat téměř dvěma tisíci stránek, než dojde na konec, ale celkem to stojí za to. Původně Meyerová plánovala skončit třetím dílem, ale zřejmě knihy dobře vydělávaly, a tak přidala čtvrtý.

Stephenie Meyer: Rozbřesk / foto: Egmont ČR
Tetralogie Stmívání není nijak intelektuální dílko, český překlad taky není úplně ideální, neberu-li na vědomí dost "husté" gramatické chybky, ale příběh je skutečně čtivý, vytrhne vás svou jinakostí z reality a stojí za to ho přečíst od začátku do konce. Dosud to vypadalo, že si knížky užijí spíš holky, ale poslední díl dává šanci i mužské populaci, aby se zapojila do boje s bledými a krvežíznivými upíry.

Čas rozhodnutí
Čtvrtý díl série, Rozbřesk, byl autorkou dokončen v srpnu 2008 a na pulty českých knihkupectví se dostal zhruba před třemi týdny. V posledním díle Bella zdolává své nejtěžší zkoušky, nejen, že se stále rozhoduje, jestli bude upírkou, ale časem nese odpovědnost i za milovaného Edwarda, celou upíří rodinku i vlkodlačí kamarády.

Z dívky, která je neustále v ohrožení, protože je nemehlo, se stává dospělá žena, která dělá jedno správné rozhodnutí za druhým. Už tolik nezakopává, snaží se zachraňovat životy, kvůli tom ovšem musí podstoupit hodně silná muka.

Z holky, která přijela do Forks, aby svému otci dala najevo, že bydlení v deštivé oblasti spojených států je na houby, se stává osudová žena jednoho krásného upíra, nová dcera rodiny Cullenových, nejlepší kamarádka vlkodlaka Jacoba a silná osobnost, která odolá i těm největším nástrahám lidského a upířího života.

S filmem nespěchat
Tetralogií Stmívání jsem strávila deset krásných dní a hned po přečtení prvního dílu jsem skoukla film, velká chyba! Hledala jsem scény, které jsem si představovala jinak apod.

Pokud s touto drogou teprve začínáte, dejte si film až na závěr, potěší vás, že knížky skončily,ale vy máte možnost to sledovat znovu a jinýma očima.

Robert Pattison jako Edward je uspokojivá volba režisérky, když si projdu hollywoodské portfolio, nemohla vybrat líp.

Jestli však vybrala dobře Kristen Stewart jako Bellu, toť otázka významnější. Dokáže se nevýrazná bledá holčička vypořádat na plátně s rozvleklostí a nezáživností druhého dílu, kdy na ní bude zaměřena všechna pozornost a Robertova krása ji nezachrání?

Dokáže se proměnit v charismatickou dámu a ustát vnitřní boj Jacoba a Edwarda v jejím srdci? Jestli jí na tváři zůstane ten nijaký výraz z prvního dílu,tak myslím, že asi ne.


Stephenie Meyer: Rozbřesk, vydal Egmont ČR,. překlad Markéta Demlová, 608 str., brož., 399 Kč