* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Červen 2011

Princezna Mononoke

21. června 2011 v 20:45 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Princezna Mononoke (もののけ姫, Mononoke-hime) je jeden z nejznámějších japonských animovaných filmů ve stylu anime. Film režíroval Hajao Mijazaki v produkci studia Ghibli a do kin byl uveden 12. července 1997.
Princezna Mononoke je japonské historické drama (džidaigeki) odehrávající se v Japonsku pozdního období Muromači (1333-1568). Do středu konfliktu mezi nadpřirozenými strážci hvozdů a lidmi, kteří se šíří na jeho úkor, vstupuje princ Ašitaka, jehož osud divák sleduje, a setkává se s paní Eboši, vládkyní města uprostřed lesa, a San (které lidé říkají princezna Mononoke), dívkou vychovanou vlky, která stojí na straně hvozdu a starých bohů. Na obecné úrovni se film zabývá soužitím člověka a přírody a obsahuje environmentalistické podtóny, kterými podobně jako výchozí myšlenkou navazuje na starší Mijazakiho dílo Naušika z Větrného údolí.
Princezna Mononoke je oficiální český název; byl pořízen i český dabing a na VHS ho pro distribuční síť Hollywood Classic Entertainment vydala SPI International. Film je známý i pod svým anglickým názvem Princess Mononoke. Mononoke v japonštině není vlastní jméno, v tomto kontextu jej lze přeložit jako duch, název tedy v doslovném překladu znamená Princezna duchů. Skutečné jméno dívky je však San.
Tento film dvakrát vysílala Česká televize, kterou byl i označen jako "Nejúspěšnější japonský film všech dob".


LÁSKA SRDCE RVOUCÍ

21. června 2011 v 19:17 | Linda
Láska mi rve srdce na kousíčky,
když na stromech zrají třesničky
a já roním slzičky,
když slyším cinkat zvonečky.
Láska láme srce jiných lidí,
kteří jí mezi sebou sdílí
a ve smutku se utápí
a doufají,že už jí nikdy neztratí.
Láska je hluboký cit,
který je třeba prožít,
aby šel pochopit
a znovu ho pocítit.
Láska nezná hranice,
cesty,vzdálenosti či silnice,
pokud je silná,
čistá,pevná a nezničitelná.
Jenže většinou brzy končívá
a v tom celý její příběh spočívá.
Zkrátka láska je nekonečná
a na každého čeká.

Úterý 21.června 2011

21. června 2011 v 19:04 | Linda |  Deník
Milý deníčku! Dnes jsem bojovala o jedničku z němčiny,ale stále nemám vystaráno,protože mě bude zkoušet i ve čtvrtek,takže se budu muset připravit. Netěším se na vysvědčení,ale to asi každý z náa. No,kromě těch.co mají samé jedničky. Naštěstí jsou prázdniny už za dveřmi. Dobrou noc!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

21. června 2011 v 18:10 | Linda(Google) |  Filmy,seriály
Harry Potter (Daniel Radcliffe) a jeho přátelé Hermiona Grangerová a Ron Waesley (Emma Watson a Rupert Grint) mají již část svého nebezpečného putování za sebou. Několik viteálů je zničeno, ale několik z nich stále přežívá kdesi ve světě. Proto může zlovolný Lord Voldemort (Ralph Fiennes) dál šířit po světě nenávist a násilí, pronásledovat své nepřátele a společně se svými přivrženci směřovat k ovládnutí světa. Naštěstí naděje na jeho porážku nikdy neumírá, a tak Harry a jeho přátelé, podporovaní neúnavným odbojem v Bradavicích, neustále pokračují v namáhavé cestě. Vše ale směřuje k závěrečné a velkolepé bitvě

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

21. června 2011 v 18:09 | Linda(Google) |  Filmy,seriály
Harry Potter a Relikvie smrti je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe, a to víc, než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli... živého. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh - legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží

Trigun

21. června 2011 v 18:03 | csfd.cz |  Anime

Vash the Stampede, Člověk-Tajfun, ničitel měst a postrach pojišťoven. Vash nejenom děsí, ale i láká, neboť kdo by nechtěl odměnu 60 miliard DoubleDollarů? Inu, třebas taková urostlá Milly a její šéfová Meryl nechtějí. Vashe hledají z jiného důvodu. Jakožto oddané zaměstnankyně Bernardelliho pojišťovny ho touží přemluvit, aby už tolik neničil, jinak přijde pojišťovna na buben. Vyzbrojeny informací, že Vash je chlapík v červeném plášti, jdou po jeho stopách v podobě zdemolovaných měst. A když ho konečně dostihnou, nevěří vlastním očím. Tenhle moula, který si ani neumí nabít svůj kolt, který nedokáže ublížit ani mouše a bezchybně zvládne přinejlepším spořádat krabici koblih, má být Tajfun? Těžko... Ale kdo tedy může za ta zničená města a proč je na Vashe vypsána taková šílená odměna? Vydáme-li se na cestu s tímto netradičním poslem Míru a Lásky, tak snad časem odpovědi skryté v jeho minulosti odhalíme. Love and Peace! Rabu endo Píso.

Počet epizod: 26

Magie-téma týdne

20. června 2011 v 22:48 | Lindda
Magie je ohromná síla,kterou nejčastěji vlastní mocní mágové a kouzelníci. Kouzelníci většinou odříkávají zaklínadla a formule. Mezi kouzelníky patří Alex Russo a její bratři,Harry Potter a jeho kamarádi a pětice sympatických čarodějek WITCH. Všichni jsou dobře známi a obdařeni magickou silou. Magie dokáže všelijaké zázraky. Může někoho vyléčit,polepčit,pohoršit a nebo také uškodit,proto není dobré si s magií zahrávat. Musíme být opatrní. Nejlepší věc,kterou dokáže je plnit lidem přání stejně jako Aladinova lampa. Jenomže přání není vždycky pro dobrou věc,proto buďme rádi,že kouzlit neumíme. U nás je největší magie přátelství a láska.

Kapitán Tsubasa

20. června 2011 v 22:37 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Tsubasa Ozora se stěhuje do města Nankatsu, aby rozšířil své fotbalové schopnosti. Je vyzván Super střelcem Genzem Wakabayashim. Poté se rozhodne soutěžit a zjistí, kde je nejlepším fotbalistou.

Tsubasa Cronicle

20. června 2011 v 22:31 | animeonline |  Anime
.počet epizod: 50 - 2ova

Princezně Sakuře se stane nehoda,při které ztratí pamět. Mág Yukito pošle dva její nejlepší přátele, aby jí pomohli v alternativních světech nalézt kousky jejích vzpomínek.Crossover studia CLAMP - seriál, kde hrají postavy z jejich nej anime.

School Days

20. června 2011 v 22:20 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Matoko je obyčejný středoškolák,který den co den přijíždí a odjíždí ze školy vlakem. Už delší dobu pozoruje krásnou divku, která jezdí tím samým vlakem, ale nezdá se, že by o něj alespoň okem zavadila. Díky jeho kamarádce (Sekai Saionji) se se svou neznámou dívkou z vlaku seznámí a dá je dohromady. Jak to ale dopadne, když se provalí,že i Saionji je do Matoka zamilovana?