* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Červen 2011

Pohádky

15. června 2011 v 19:59 | Linda
Můj blogísek je plný pohádek,
který nezná ani všeználek.
Okouzlí vás kouzla čáry,
dobrodružství a plné lásky.
Okouzlí vás to tady,
to se vsaďte se vším všady.

Láska

15. června 2011 v 19:57 | Linda
Láska je nejlepší lék na bolavé srdce,
tak už to pochop přece,
jenže to se ti řekne lehce,
když nemáš bolavé srdce.

Středa 15.června

15. června 2011 v 15:39 | Linda |  Deník
Dnes jsme psali test z Hv a ten jsem zvládla,ale test z Aj jsem nezvládla,protože jsem to nestihla. To dopadne zle. Ach jo. Dobrou noc!

Úterý 14.června 2011

14. června 2011 v 18:39 | Linda |  Deník
Milý deníčku!
Dnes to byl docela dobrý den. první hodina dějepisu byla v pohodě,ale jakmile nastala druhá hodina,kdy měl být tělocvik,tak nastal horor. Všechny holky včetně mě,musely běhat 800 km,což byl děs. Nedivím se,že mě pak všechno bolelo.
Budu ráda,když do konce června už nebudeme muset běhat. Dobrou noc!

Setkání s Uchihou Madarou!!!! Co má za lubem? 16.kapitola

14. června 2011 v 18:33 | Linda |  Naruto povídky
Sayeko běžela hledat nepřítele,ať hledala,jak hledala,nikoho nenašla. Po chvíli,ale uslyšela vanoucí plášť a pak spatřila onu postavu. Neviděla postavě do tváře,protože byla tma,ale po chvíli uviděla obrysy. Krátké vlasy,rudé oko,oranžová maska a černý plášť a červenými mraky. Teď už věděla.o koho se jedná.
"Neměla by ses takhle v noci sama toulat."
"Ty máš,co říkat,Uchiho Madaro!"
"Jsem překvapen,že mě znáš."
"Kdo by tě neznal."
"Máš pravdu,Sayeko."
"Ale jaktože znáš ty mě?"
"Před 16 lety jsem se setkal s tvým otcem."
"To pochybuju."
"Opravdu? Nejmenoval se Mitarai Atsushi?"
"Tak ses ním opravdu setkal a,co má být?"
"Taky jsem toho o tobě slyšel,že jedna kunoichi umí perfektně léčit a zároveň bojovat. Takže jsem si to chtěl ověřit."
"Nemyslím si,ale,že jsi přišel kvůli tomuhle."
"Máš pravdu. Přišel jsem kvůli něčemu jinému."
"A kvůli čemu?"
"Měl bych na tebe nějákou prosbu."
"Prosbu?" Sayeko věděla,že z toho nevězí nic dobrého. Jenomže potřebovala znát jeho plány,a tak na jeho hru přistoupila.
"O jakou prosbu se tedy jedná?"
"Potřeboval bych pomoct s pečetící technikou."
"S pečetící technikou? Má to souvislost s ocasými démony?"
"Možná?"
"Pečetící technika je vážná věc a navíc ty jsi určitě dost silný,na to,abys to zvládl."
"Máš pravdu,jsem silný,ale ne právě teď."
"Nečekala bych,že někdo,kdo žije 400 let,na to nemá dost síly."
"To je jedno."
"Stejně bys měl znát mou odpoveď a tou je ne. Nemám zájem se podílet na tvém ďábelském plánu."
"Kdo řekl,že je ďábelský?"
"Pokud se jedná o tvůj plán,tak je určitě ďábelský."
"Když myslíš,ale to je koneckonců jedno."
"Máš pravdu,protože za chvíli zemřeš!"
"Ne,tak zhurta. Myslíš si,že mě můžeš zabít?"
"To si teda myslí. Ty máš tedy drzost sem přijít a nabízetmi hlouposti."
"Hm,jsi tvdohlavá stejně jako tvůj otec. Bylo dobré,že jsem se ho zbavil."
"Zbavil? Takže ty.."
"Správně,zabil jsem ho." Sayeko už konečně věděla,kdo stojí za smrt jejího otce a byla připravená,toho křiváka zabít.
"Už bych měl jít a jestli chceš,tak ti povím celý příběh,ale musíš za mnou přijít." Pak Madara zmizel a Sayeko zůstala sama. Jenomže všechno,co jí řekl,je pravda nebo lež?
Konec 16.kapitoly

Baka to Test to Shoukanjuu Ni!

14. června 2011 v 17:33 | akihabara |  Anime
Za pomoci unikátního testovacího systému v jejich škole, probojovává se Akihisa se svými spolužáky na vrchol, aby získali skvělé vybavení třídy A. Jejich pokusy v uplynulém roce však selhaly a nyní se blíží léto…


počet epizod: 13Sailor Moon

14. června 2011 v 17:29 | Linda(Sailormoonrei.blog.cz) |  Anime
Sailor Moon je skupina devíti-no, nedá se říct holek... Prostě osob ženského pohlaví (i když u Uranus si tim taky nejsem zrovna dvakrát jistá...), které mají magické schopnosti, ale nezachraňují jenom jeden svět. Spíš spoustu světů. Jsou rozděleny na Vnitřní a Vnější Senshi. Vnitřní Senshi jsou mladší a mají za úkol chránit princeznu Serenity. Vnější Senshi naproti tomu mají za úkol hlídat království bez ohledu na princeznu. No a samozřejmě je tu i Sailor Moon, bojovnice Měsíce, vůdkyně všech bojovnic a-jak se dozvídáme později-ztracená princezna Serenity. (Proto se nejspíš v americké verzi jmenuje Serena.) Pak jsou tu i děti Sailor Moon-ChibiUsa a ChibiChibi. Jsou oporou Senshi a pomáhají jim v bojích.

Read or die

14. června 2011 v 17:25 | akihabara |  Anime
počet epizod: 3


Hlavní hrdinkou příběhu je zde Yomiko Readman, do které byste to rozhodně nikdo neřekli. Přece jen dívka neustále začtená do knih a nevšímající si okolního světa nemůže být ničím tak zvláštní. Jenže přidáte-li k tomu funkci tajné agentky Britské národní knihovny a její krycí jméno The Paper, která k tomu všemu musí zachránit svět před hrozícím nebezpečím, tak tím vším vás Yomiko přesvědčí, že za brýlemi se skrývá nejen vášnivá čtenářka, ale i silná bojovnice.Kamichu

14. června 2011 v 17:21 | Linda(Anime zone) |  Anime
Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo stát se alespoň na chvíli bohem. Hlavní hrdince anime Kamichu! se toto přání splní - jednoho rána se probudí a zjistí, že je z ní bohyně. Takový objev dokáže jednomu řádně zamíchat životem a na malou Yurii, až doposud obyčejnou středoškolačku, čeká hodně nových neobvyklých zážitků. Nejhorší je, že ani neví jakou bohyní by mohla být.
Hned úvodem musím podotknout, že Kamichu! je jedno z nejlepších anime, které jsem viděla a pokud si ho necháte ujít, připravíte se o vynikající zábavu. První věc, která vás při sledování zaujme, je samozřejmost s jakou vše probíhá. Celý příběh se odehrává v docela normálním světě, ovšem kompletně zaplněném nejrůznějšími bohy a bůžky (viz tradiční japonské náboženství Shinto, ve kterém mají svého boha i ty nejobyčejnější věci). Proto skutečnost, že se Yurie přes noc stala bohyní, nikomu nepřijde divná - takové věci se prostě dějí.
Kamichu! plyne v poklidném tempu letního odpoledne, příjemná, lehce magická atmosféra na vás dýchá z každého dílu. Někteří Kamichu! popisují jako seriálovou Cestu do fantazie a toto srovnání je zcela na místě, protože i vizuální prezentace je stejně jako u počinu studia Ghibli úžasná. Hned z prvních záběrů poznáte, že se na vás chystá něco mimořádného; doporučuji všímat si hlavně animace Yuriiných vlasů, to se jen tak nevidí. Světlé veselé barvy podtrhují pozitivní naladění celého anime, jednoduše potěcha pro oči.
Pokud jsem pochválila animaci, u hudby budu muset udělat to samé. Nedokážu si představit, že by Kamichu! mohlo mít dokonalejší hudební doprovod. Jemné tóny kytary, úchvatné smyčce, melancholická flétna - tenhle soundtrack budete chtít. Namluvení je samozřejmě na stejné úrovní jako ostatní složky, hlas Yurie je příjemně zvonivý a když jsem poprvé slyšela mluvit boha chudoby, musel jsem se smát.
Postava Yurie je skutečně živá, lehce uvěříte, že někde v Japonsku taková dívka existuje. Yurie není perfektní, je trošku líná, neučí se jak by měla. Ovšem i přes tyto záporné charakteristiky (nebo naopak právě kvůli nim) je to pro mě ta nejroztomilejší středoškolačka ze všech roztomilých středoškolaček. Během šestnácti dílů stihne i trochu dospět (psychicky), ke konci už ji hned tak něco nerozhází.
Vyzdvihnula bych i zvláštní humor, který celou sérií prostupuje. Kde jinde uvidíte mluvící zápasící kočky nebo boha, který se chce stát rockovou hvězdou, ovšem má zoufalý nedostatek smyslu pro rytmus. A co třeba geniální čtrnáctý díl, ve kterém Yurie celý den nevyleze z pod kotatsu (něco jako peřina).
Pokud dáte Kamichu! šanci, budete odměněni nádhernou podívanou, u které se skvěle pobavíte. Jestliže se vám líbila Cesta do fantazie, Kamichu! vás nadchne minimálně stejně. Nenechte si ujít 16 dílů příjemného, milého anime, ke kterému se budete rádi vracet, plného sympatických postav, které si oblíbíte, anime, provoněného uklidňující atmosférou. Jestliže existuje anime svět, ve kterém bych chtěla žít, je to svět Kamichu!


počet epizod: 12

´Hell Girl(Jigoku Shoujo)

14. června 2011 v 17:18 | Linda(Wikipedie) |  Anime
V širokém moři internetu se vždy o půlnoci vynoří tajemná stránka. Pokud tam napíšete jméno člověka, kterému se chcete pomstít, objeví se malá dívka a odnese ho do pekla. Nic ale není zadarmo... Až nadejde den,kdy máte zemřít,půjde vaše duše do pekla místo do nebe a bude se navždy utápět v bolestech.


počet epizod: 52