* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Červen 2011

Paradise kiss

13. června 2011 v 17:03 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Vypráví o dívce Jménem Yukari, která žije obyčejný život. Studuje, musí se pořád jen učit a nemá chvilku, aby si odpočinula. Jednoho dne se ale změní její život, neboť Yukari dostane nabídku pracovat jako modelka od velmi podezřele vypadajících lidí. První jí do cesty vběhnl Arashi, tvrdící jí jak je velice krásná a jestli si sním nechce promluvit. Pokud víte, jak Arashi vypadá, určitě pochopíte, proč od něj Yukari hned utekla. Z nějakých důvodů ale omdlela a probudila se až módním ateliéru, kterému velí čtveřice lídí a nazývají ho Paradise Kiss. Ti všichni jí tvrdí, že je velice krásná a že nemají modelku pro takzvanou Soutěž návrhářů, kde se sjedou velcí návrháří a představí jedny ze svých dokonalých šatů....

Nana

13. června 2011 v 17:01 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Nana Komatsu ("Hachi") cestuje do Tokia, aby se tam setkala se svým přítelem Shojim. Ve vlaku si přisedne k dívce (Nana Osaki), která jede do Tokia za svým snem stát se zpěvačkou. V Tokiu je také její přítel Ren, jenž hraje na kytaru ve slavné skupině Trapnest. Dívky, se stejnými jmény, se rychle skamarádí. Začnou spolu bydlet a vzájemně se podporují v problémech, které vyvstanou v jejich milostném životě i v cestě za kariérou.

počet epizod: 47Kilari

13. června 2011 v 16:59 | recenze |  Anime

počet epiod: 102

Kilari Tsukishima se zamiluje do zpěváka Seigiho, kterému zachrán želvu a v ten samý den se rozhodne stát celebritou. Setkává se Hirotou Kazamou, partnerem Seigiho a jejich manažerem Muranishim. Povede se jí stát celebritou?

Yu Yu Hakusho

13. června 2011 v 16:53 | Linda)Wikipedie) |  Anime
Yu Yu Hakusho - Velká Zkouška (českou transkripcí: Jú Jú Hakušo - Velká Zkouška; zkratka YYH)[2] ("Ghost Files" nebo také "Poltergeist Report" či "YYH") je japonská komediálně laděná fantasy-dramatická manga série, ilustrovaná Jošihirem Togašim, která se brzy dočkala anime adaptace, kterou režíroval Norijuki Abe a vyrábělo ji Studio Pierrot.
Manga série byla postupně antologicky vydávána japonském Weekly Šónen Jump. Série dohromady sčítá 175 kapitol, jež byly svázány do 19 tankóbon (単行本) svazků. Manga série vyhrála v roce 1994 Shogakukan Manga Award (něco jako manga Oscar; lidé mohli Šogakukan Manga Award získávat, již od roku 1955), v kategorii šónen.
Anime seriál režíroval Norijuki Abe (Ghost Stories, Bleach, Tokyo Mew Mew) a byl vyroben v ko-produkci Fuji Television, Yomiko Advertising a Studia Pierrot. Kromě několika OVA snímky má YYH taky na kontě dva anime filmy, respektive The Golden Seal (1993) a vysokorozpočtový Bonds of Fire / Poltergeist Report (1994) s rozpočtem v přepočtu 15 000 000 00 mld. $. Kromě filmů, seriálu a mangy ještě existujou hrací karty a Super Famicom Nintendo cartridge hra Jú Jú Hakušo 2 (vydavatel: firma NAMCO)
Do ČR seriál zavítal zhruba kolem roku 2005 na kanálu Anime plus pod názvem Yu Yu Hakusho - Velká zkouška[3] od té doby se seriál dočkal mnoha repríz, pro zajímavost, zrovna v současné době se tento seriál opakuje na kanálu Animax (převal místo po kanálu A+) každý všední den ve 20:50 (a ve 23:20 a 01:25 repríza)

Júsuke (jap. 幽助, plným jménem 浦飯 幽助 Júsuke Urameši, ang. Yusuke Urameshi) je čtrnáctiletý mladistvý delikvent, jenž chodí za školu (prý ho to prostě nebaví), vše rád řeší hrubou fyzickou silou, takže se v jednom kuse jenom pere (anebo odpočívá). Jeden den vypadal jako každý jiný den, kdy se Júsuke objeví ve škole asi tak pět minut, pak se popere s místním rivalem a zakončí den poflakováním se. Jakoby tomu osud nepřál, Júsuke si všiml malého kluka čutající si míč poblíž silnice. Než se nadál, kluk byl na silnici a v dáli se řítilo auto veselého opilce s dámskou společností. V poslední minutě Júsuke zachránil kluka před jistou smrtí, ale už nestihl zachránit sám sebe. Svět duchů (nebe) se smrtí Júsukeho nepočítal, takže mu je po určitém "úkolu" vrácen život za obětování se. Dobrodružství Júsuke Uramešiho může začít...


Hlavní postavy
  • Júsuke Urameši (浦飯 幽助, Urameši Júsuke, Urameshi Yusuke) - Júsuke je čtrnáctiletý delikvent a nejdrsnější rváč ze školy Sarajašiki. Poté, co s nasazením vlastního života zachrání malého chlapce před smrtí, se stává detektivem Světa duchů. Nerad nad věcmi moc přemýšlí a před intelektuálními hovory dává přednost pořádné pranici. Zároveň má ale značné charizma, díky němuž si snadno získává respekt svých protivníků. Při řešení problémů se spoléhá spíš na své pěsti a instinkt, ale přesto to vždy dobře dopadne. Jeho nejsilnější zbraní je úder síly - střela tvořená z duchovní energie. Je z neúplné rodiny. Kromě matky Acuko (ang. Atsuko Urameshi), která je závislá na alkoholu a syna měla už ve 14 letech za svobodna, nemá Júsuke zřejmě nikoho, až na kamarádku Keiko, s níž se zná od raného dětství.
  • Kazuma Kuwabara (桑原 和真, Kuwabara Kazuma) - Kuwabara je Júsukeho spolužák a rival, který se mu zpočátku marně snaží dokázat, že je lepší rváč než on. Později se spolu spřátelí, ale jistá soutěživost mezi nimi stále pokračuje. Kuwabara je vznětlivý, hlučný, občas trochu natvrdlý, rád se vytahuje a má bláznivé nápady, což bývá zdrojem komických situací. Také je ale velmi čestný. Mívá předtuchy a ze své duševní energie dokáže vytvořit "duchovní meč". Nosí Elvisovský druh účesu. Často má konflikty s Hieim, který opovrhuje lidmi (obzvláště těmi Kuwabarova ražení). Kuwabara má starší sestru Šizuru, která se někdy k němu chová spíš jako rodič než sestra a má na něj velký vliv. Kuwabara měl původně slabost pro Botan, kterou Svět duchů přidělil Júsukemu coby asistentku. Pak se ale při prvním setkání bláznivě zamiloval do Jukiny.
  • Kurama (蔵馬, Kurama) - Kurama pochází z démony obývaného Zásvětí, kde žil po mnoho staletí jako nechvalně proslulý a obávaný zloděj Jó-Ko Kurama (Liščí démon Kurama). Asi 16 let před začátkem Jú Jú Hakušo byl zraněn lovcem ze Světa duchů, z posledních sil unikl před pronásledovateli do lidského světa a převtělil se do lidského dítěte Šúiči Minamina (南野 秀一, Minamino Šúiči, Minamino Shuichi). Ačkoli má teď lidskou podobu, neztratil své démonské schopnosti, které spočívají hlavně v manipulaci s rostlinami. Je velice klidný, rozvážný, soustředěný, vyrovnaný a nadprůměrně inteligentní. Dokáže jednat velice chladnokrevně a s nepřáteli nemá slitování. Je považován za zázračné dítě a navštěvuje střední školu Meió Širicu Gakuen (盟王私立学園) pro nadané studenty. Je velmi fixovaný na svou lidskou matku, díky níž poprvé poznal, co je to mít skutečnou rodinu. Tato postava spadá do kategorie bišónen (美少年, v překladu: krásný chlapec). Fanoušci si ho někdy pletou se ženou, kvůli jeho "jemnému" vystupování a dlouhým vlasům.
  • Hiei Džaganši (Hiei Džagan, Hiei Jaganshi 飛影 邪眼, Evil eye Hiei) - Hiei je ohnivý démon, narodil se však ledové víle Hině v izolované komunitě žijící na ledovém ostrově levitujícím nad Zásvětím. Rasa jeho matky (Juki-onna = 氷女 ice maiden) je složena jen ze samých žen a straní se mužů, kteří jsou v jejich kultuře považováni za zlé a zkažené. Hiei přišel na svět díky tomu, že jeho matka porušila tabu a měla vztah s mužem. Pro ostatní ledové víly však byl Imiko ("ohavné nechtěné dítě") a představoval nebezpečí, proto Hinu přinutily syna opustit. Hiei vyrůstal v bandě zločinců a od malička projevoval násilnické sklony, kvůli nimž se ho ostatní stranili. Jeho jediným a nejcennějším majetkem byl přívěsek hiruiseki (氷涙石 ice tear stone - zmrzlá slza), dárek od matky, na kterém velmi lpěl. Když o něj přišel během souboje, nechal si implantovat Džagan (邪眼 Evil Eye - zlé třetí oko), který mu měl pomoci ho najít. Místo kamene však našel vesnici, z níž pocházel, a zjistil, že má dvojče - ledovou vílu Jukinu. Ta se však před časem vydala svého bratra hledat a ztratila se ve Světě lidí. Od té doby měl Hiei před sebou další cíl - najít svoji sestru a chránit ji. Hiei je samotářský, sebejistý a chladnokrevný bojovník (či spíše zabiják), který nejraději jedná na vlastní pěst. Je expert na boj s mečem, kromě toho se dokáže neuvěřitelně rychle pohybovat a ovládá různé smrtící techniky založené na bázi ohně. Nemá rád lidi, které jakožto démon považuje za podřadné bytosti. To se projevuje zejména v jeho vztahu s Kuwabarou, kterého si navíc hned napoprvé zaškatulkoval jako idiota. Vůči Júsukemu chová Hiei respekt pro jeho bojové schopnosti a stejně tak vůči Kuramovi, jehož reputaci nebezpečného zločince ze Zásvětí dobře zná

Trinity blood

13. června 2011 v 16:51 | Linda)Wikipedie)
Před 500 lety na Zemi vypukla nukleární válka, díky které se otevřely brány do pekla a z něho na svět přišli upíři. Temné bytosti oplývající různými nadlidskými schopnostmi, sající lidskou krev. Do této doby lidi soupeřili s nepřítelem, kterého dobře znali, ovšem to se mělo změnit. Nyní lidé bojují o vlastní přežití na planetě, na které byli kdysi dominantním druhem. 500 let po nukleární katastrofě je Země rozdělena na několik částí.

Část, ve které mají nadvládu lidé, má hlavní sídlo ve Vatikánu. Z toho je patrné, že v jeho čele nemůže stát nikdo jiný, než samotný papež. Kdo si ale myslí, že je to nějaký moudrý, postarší muž, tak ten se velmi plete. Papež je totiž mladý muž, kterého vyděsí¨už jenom trochu zvýšený hlas. Naštěstí má dva velmi schopné rádce. Jedním je kardinál a druhým je kardinála Caterina. Kardinál nechce s upíry vůbec vyjednávat, stará se jenom o to, jak upíry vyhubit. Díky tomu taky vede organizaci zvanou Inkvizice. Oproti tomu Caterina je přístupnější. Ta vede organizaci vedenou pod zkratkou AX. Do této organizace patří také hlavní hrdinové seriálu: otec Abel Nightroad a Esther Blanchet.

Další část se nazývá Impérium. Zde je převážná většina obyvatel upíři. Vede je moudrá císařovna, která dokázala ve své zemi nastolit mír a pořádek mezi lidmi i upíry. Na Zemi však existuje jedna frakce upírů, která si nemyslí, že lidé nemají právo žít na Zemi. Ta se jmenuje Rosenkreuz Orden. Odsud pochází také hlavní záporná postava. Je jí Cain Nightroad. Již to vám asi napoví, že Abel nebude tak úplně člověk. Abel a Cain jsou bratři, nejsou to ani upíři ani lidé. Jejich rasa se jmenuje Crusnik. Je to experimentálně vytvořená rasa, která přišla na Zemi. Abel a Cain mají smrtící schopnosti, ale dokud je neaktivují, tak vypadají jako normální lidé. Po jejich aktivaci se z nich stává zcela někdo jiný. Asi je dobré říci, že jak Abel, tak i Cain se živí krví upírů.

Abel sice stojí na straně lidstva, ale žádný svatoušek to taky není. Nejvíce ho tíží jeho hříchy, které spáchal v dávné minulosti. Tomu napovídá i fakt, kdy se oba bratři přemění. Abel vypadá jako anděl zkázy, kdežto Cain je jako anděl celý bílý. Upíři zde nejsou vykresleni jen jako krvelačné monstra, ale jsou zde podáni jako bytosti, které dokáží milovat i nenávidět. Mají stejné city jako lidé a proto se tak do jisté míry i chovají


Ouran high school host club

13. června 2011 v 16:49 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Hlavní postavou je studentka prestižní školy Fujioka Haruhi. Ta ve snaze najít klidné místo na učení jednoho dne vejde do hudební místnosti č. 3. Ta ale zdaleka není tak klidná, jak vypadá - je to útočistě Ouran High School Host Club, školního klubu určeným pro "potěšení mladých dívek se spoustou volného času."
Haruhi se podaří rozbít velmi drahou vázu, stojící uprostřed místnosti (od začátku dílu je na ni upozorňováno vtipnou červenou šipkou) a je nucena se ke klukům přidat. Tedy přesněji dělat jim pomocníka, služku atd.
Díky svému chlapeckému vzhledu (o prázdninách jí přilepili do vlasů žvýkačku, a ona byla nucena si je ostříhat) se později stane oficiálním členem klubu.


Chrno Crusade

13. června 2011 v 16:38 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Chrono Crusade (známé také jako Chrno Crusade) je japonská manga. Na její motivy vznikl později stejnomený animovaný seriál. Vyšlo také několik novel
Dvacátá léta minulého století jsou proslulá změnami a nemravností. Společenská elita si našla novou zábavu v uctívání ďábla. V roce 1928 se to však vymklo z rukou. Speciální organizace "Řád Magdalény" vznikla před staletími, aby se vypořádala s touhle hrozbou. Vede ji otec Remington a sestra Kateřina. Mladí stoupenci řádu jsou vybaveni težkými zbraňemi, aby byla boží vůle naplněna. Jednou z neslavně známých členek je sestra Rosette, známá pro svou nešikovnost, díky které vznikají různe exploze. Aby toho nebylo málo, jejím partnerem je mocný ďábel Chrono, který je k ní připoután mocným amuletem. I když je Chrono mocný, něco se děje v pozadí. Je to síla a zlo mnohem mocnější, než Chrono sám a čeká na zkázu řádu, lidstva a světa
Postavy

Chrono

Titulní postava příběhu. Silný démon, který uzavřel smlouvu s Rosettou aby zachránil jejího bratra Joshuu. Od té doby, když se změní do své pravé podoby, bere si Rosettin život.

Rosetta Christopher
Impulsivní řádová sestra. Provádí spolu s Chronem likvidace nebezpečných démonů. Pátrá po svém mladším bratru Joshuovi, který byl před 4 lety unesen démonem Aionem.

Azmaria Hendrich

Je jedním z apoštolů a talentovanou zpěvačkou. Přidá se k Chronovi a Rosettě.

Satella Harvenheit

Německá lovkyně démonů, která začne spolupracovat s Chronem Rosettou a Azmariou, i když zprvu jsou její vztahy s Rosettou napjaté. Chce pomstít smrt své starší sestry, kterou zabil Aion.

Aion

Je Chronovým dvojčetem a a hlavní zápornou postavou příběhu. Chce vytvořit spolu s jinými démony nový svět. Připravil Chrona o jeho rohy a tím i o zdroj energie. Chrono se poté musel změnit do formy mladého chlapce


Naruto

12. června 2011 v 16:17 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Naruto Uzumaki je ten blonďatý spratek co pořád vykřikuje, že bude vůdcem vesnice a neustále do sebe cpe ramen (japonské jídlo).
Když netrénuje, sní o tom, že začne randit se Sakurou, ovšem ta má oči jenom pro Sasukeho, kterému se zase úspěšně daří ji ignorovat. Naruto však skrývá ještě jiné překvapení, v jeho těle je totiž zapečetěna nesmírně silná démonická liška. Ta jen čeká na ten správný okamžik, kdy narutova dobrá a veselá povaha pod tíhou osudu trochu zakolísá, aby mohla chlapce ovládnout. A že si jako všemi ustrkovaný sirotek těch ran Naruto ale užije.

Když se na začátku anime Naruto objevuje, tak ho všichni obyvatelé listové vesnice ingorují, protože démom, který je v něm zapečetěn jednou zničil listovou vesnici.
Narutovi je to však všechno líto a jediný kdo dokáže pochopit jeho situaci je Iruka Umino, místí učitel akademie. Naruto však neví, že má v sobě démona devíti ocasé lišky, ale řekne mu to bývalý přítel Iruky Umino jménem Mizuki, když bude Naruto utíkat do lesa. Naruto se s tím rychle smíří, avšak ho to doprovází do konce života. Narutovi rodiče byli zabiti při Kyuubiho útoku na listovou vesnici. Jeho matku Kushinu Uzumaki zabil přímo Kyuubi a jeho otec Minato Namikaze zemřel, když zapečeťoval Kyuubiho do Naruta.Tím ale zachránil listovou vesnici. Minato Namikaze byl 4.hokage listové vesnice, to se ale Naruto doví až později.

Když Naruto vystoupí z akademie a stane se z něj Genin, tak ho 3.hokage dá do skupiny se Sasukem a Sakurou. Sakuře to vyhovuje, protože má v týmu svého "miláčka" Sasukeho a Narutovi to vyhovuje, protože je tam Sakura. Sasukemu je to úplně jedno. Velitelem týmu 7 (Naruto,Sasuke,Sakura) je Kakashi Hatake. Ze začátku jim to spolu moc dobře nepůjde,ale později se skamarádí a budou dobře spolupracovat.

O pár měsíců později bude Chuuninská zkouška, kde se náhodně zvolí soupeří titulu Genin a kdo projde dostane titul Chuunin. Naruto sice porazí protivníky, ale Chuuninem se nestame. Stejně jako většina Geninů. Po Chuuninské zkoušce ale nastane pohroma. Vůdce zvučné vesnice Orochimaru napadne listovou vesnici a zavraždí 3.hokageho a obyvatelé listové vesnice si nebudou vědět rady.

Později ale přijde k Narutovi "zvhrlý poustevník" Jiraiya a Naruto si ho strašně oblíbí. Později se ale Naruto dozví, že Jirayia učil jeho otce Minata Namikaze. Jiraiya naučí Naruta "techniku 4.hokageho" rasengan. Narutovi bude trvat než se ji naučí, ale potom ji dokonce i vylepší. Dále ho naučí vyvolat obrovskou žábu Gamabuntu, která mu bude pomáhat. Po tréninku bude potřebovat Jiraiya od Naruta pomoct, aby mu pomohl najít budoucí pátou hokage Tsunade. Najdou ji a Tsunade po delším váhání přijme velení.


Orochimaru pošle za Sasukem zvučnou čtyřku Kidoumaru,Sakon,Tayuya a Jiroubou, kteří mu mají říct Orochimarovu nabídku, aby se Sasuke k Orochimarovi přidal a stal se jeho tělem. Na oplátku Sasukemu pomůže splnit jeho životní cíl-Zabít svého bratra Itachiho. Sasuke nabídku přijme a jednu noc uteče z listové vesnice. Nová hokage Tsunade už si bude vědět rady a vyšle Chuuniny a Geniny, aby Sasukeho přivedli zpět. Podaří se jim porazit teď už zvučnou pětku pod velením Kimimara, ale Sasukeho zpět nepřivedou. Celá listová vesnice zklamána a nejvíce Naruto se Sakurou. Naruto se rozhodne odejít z listové vesnice s Jiraiyou, aby zesílil a přivedl Sasukeho zpět.
Shippuuden
Pokračování Anime Naruto se jmenuje Shippuuden a začíná tím, jak se Naruto s Jiraiyou šťastně vrací do listové vesnice. Naruto se brzy znovu rozkouká a najde staré kamarády, kteří už jsou všichni Chuuniny a Naruto ne.
Naruto a Sakura se brzy pokusí získat Sasukeho zpět. Půjdou tedy dlouhou cestu za Orochimarem, na konci Sasukeho potkají, ale bohužel se jim ho nepodaří přesvědčit aby šel s nimi. Oba dva smutní se však nevzdávají. Listovou vesnici začne ohrožovat organizace Akatsuki s 9 velice zkušenými členy, kteří loví ocasé démony aby dostali sílu, jakou svět ještě neviděl. Jsou to Nagato, Konan, Itachi, Kisame, Sasori, Deidara, Kakuzu, Hidan, Zetsu. Listová vesnice jim bude muset ostře čelit. Sasoriho,Deidaru,Hidana a Kakuza listová vesnice zlikviduje.

Sasuke po 2,5 letech Orochimara zabije,odejde a sestaví si tým Hebi se členy Sasuke, Suigetsu, Karin a Juugo. Přidají se k Akatsuki a přejmenují se na tým Taka. Aby se dostali do Akastuki, tak musí splnit určenou zkoušku. V jejich případě přinést do organizace osmi ocasého démona, který je zapečeťen v Killeru Bee. To je bratr Raikageho. Zabijí ho, ale zjistí, že to byl pouze Mizu bunshin (vodní klon) a Suigetsu za to málem zaplatí životem.

Listovou vesnici čeká veliká hrozba, která je horší než když útočil Kyuubi. Zaútočí na vesnici vůdce Akatsuki Nagato se svými šesti těly-Pein. Po tom co zabil Narutova mistra Jiyraju, se rozhodl zaútočit i sem. Použije velmi silnou techniku Shinra Tensei (smrtící vlna), která rozdrtí celou vesnici do posledního domku. Mnoho lidí zemře, ale taky se z toho někteří dostanou. Zachrání je 5.hokage svou skrytou technikou. Kdyby ji nepoužila, asi by už nežil nikdo. Naruto se mezitím naučil načerpávat chakru z přírody a Sennin mód (technika žabích poustevníků). Bojoval s Nagatem a Nagato v boji zranil Hinatu Hyuuga, která před tím než omdlela, řekla Narutovi že ho miluje. Naruto myslel že zemřela a vpustil do sebe takový vztek, že když se proměnil v Kyuubiho, narostlo mu 8 ocasů. Naruto to dokázal sám překonat, což se ještě nikomu nepovedlo. Nakonec Naruto Nagatovi domluvil a zeptal se, proč musel zničit listovou. Protože jeho rodiče kdysi omylem zabili Chuuninové z listové vesnice. Nagato se ale ovládl a objetoval se svou technikou pro listovou vesnici. Všechny co zemřeli oživil a tak listová vesnice mohla začít nový začátek.


Detektiv Conan

12. června 2011 v 16:13 | Linda(Wikipedie) |  Anime
Shiniči Kudo je známí detektiv, vyřešil spoustu záhad, ovšem, vyšel si na osudnou schůzku se svou kamarádkou Ran na pouť. Tam potkal dva zločince, které přistihl právě při činu. Ti mu dali pilulku po které se zmenšil, teď je z něj Conan Edogava. Ale kam má jít? Jako spolehliví středoškolák bydlel sám ve svém domě zatímco rodiče jsou na obchodní cestě. Proto se dostane do domu Ran, která bydlí se svým otcem, také detektivem. Kogoro Mori neměl Shiničiho nikdy rád, tak kvůli němu a také Ran, se rozhodne Conan udělat svoji malou přeměnu tajemstvím než zjistí, jak to zvrátit. V tom mu usilovně pomáhá prof. Agasa který byl první za kým Conan po přeměně šel. Já to bohužel nikdy neviděla až do konce takže nevím jak to dopadlo, ale to co sem viděla, tak obvykle dostal Kogoro nějakou práci a Conan ji vyřešil za něj.

Bleach

12. června 2011 v 16:10 | Linda(Wikipedie) |  Anime

Patnáctiletý Ičigo Kurosaki je na první pohled normální středoškolák, který má však zajímavou schopnost - vidí duchy. Avšak kromě toho, že s nimi občas prohodí pár slov, to jeho život nijak neovlivňuje. Tedy až do dne, kdy mu oknem do pokoje vleze tajemná dívka v černém kimonu a s katanou u pasu. Ta je nejprve velmi překvapená, že ji Ičigo může vidět, nicméně po chvíli se mu představí jako šinigami Rukia Kučiki a prozradí mu, jak se to ve skutečnosti má s posmrtným životem. Všechny duše (šinigami označovanými jako pluska) se po smrti automaticky přesouvají do Společenství duší (anglicky Soul Society), ale některé jsou kvůli svým hříchům či silným vztahům k nějaké osobě nebo věci připoutány k tomuto světu, proto jim z hrudi visí krátký řetěz. Jenomže čím déle se tyto duše potulují po světě, tím více chátrají a jejich řetěz se zkracuje a rezaví až jim zmizí úplně. Potom se promění v takzvané hollow, zlé monstrum, kterému zbyla jen nenávist k ostatním duším a nekonečný hlad, který se snaží zahnat požíráním normálních duší. A právě proto se ve Společenství duší trénují šinigami, bohové smrti, kteří mají za úkol zabíjet hollow a posílat pluska do Společenství duší. K tomuto účelu mají meče, kterým se říká zanpakutó.
Všechny tyto bytosti (šinigami a hollow), mohou v reálném světě vidět jenom lidé s velkou duševní sílou (reiacu), jako například Ičigo. O tom, že hollow často cíleně vyhledávají a požírají právě tyto lidi mající velkou duševní energii se již Rukia nestačí zmínit, neboť jeden zaútočí přímo na Ičigův dům. Ičigo, který si naivně myslí, že hollowa může porazit, se proti němu postaví. Před smrtí ho zachrání Rukia, která ale v důsledku toho utrpí zranění a poté mu řekne, že jestli chce zachránit sebe i svoji rodinu, musí si do srdce vrazit její zanpakutou a vzít si tak její síly. Vše se zdaří a Ičigo s nově nabytými silami hollowa lehce přemůže. Jenže kvůli svému obrovskému reiacu vzal Ičigo Rukii všechny její síly, ne jenom část, jak původně plánovala, a tak musí Rukia po dobu, než se zotaví, zůstat v reálném světě a práci šinigami musí dočasně vykonávat Ičigo.
Tento stav ale netrvá dlouho. Jelikož to, co Rukia udělala, je ve Společenství duší zakázáno, přijdou pro ni za nějaký čas šinigami Rendži Abarai a Bjakuja Kučiki, aby ji odvedli zpět do Společenství duší, kde má být postavena před soud. Ičigo se jim v tom snaží zabránit, ale rozdíl v jejich síle je natolik propastný, že po boji Ičigo přijde o své šinigamské síly. Pravděpodobně by i zemřel, kdyby ho nenašel obchodník a bývalý kapitán 12. jednotky ze Společenství duší Kisuke Urahara. Ten mu ošetří rány a podrobí ho tvrdému tréninku, aby své síly získal zpět a za pár dní se Ičigo vydává do Společenství duší, aby Rukii oplatil tehdejší záchranu života. Doprovázejí ho přitom jeho spolužáci Urjú Išida, Jasutora "Čad" Sado a Orihime Inóe, kteří v sobě nedávno objevili podobné schopnosti, s mluvící kočkou Joruiči (jinak bývalá kapitánka 2. jednotky).