* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Prosinec 2011Yami no boushi to hon no tabibito

28. prosince 2011 v 13:22 | akihabara |  HODNOCENÍ KRÁTKÝCH ANIME

Děj:


Hazuki je študentkou strednej školy a býva spoločne so svojou spolužiačkou Hatsumi, do ktorej je veľmi zamilovaná. Na svoje 16. narodeniny, je odrazu Hatsumi obklopená zeleným svetlom a zmizne priamo spred Hazuki. Hazuki sa podarí pomocou tučného kuraťa dostať do Veľkej knižnice plnej rôznych svetov, ktoré sú uložené v knihách. Hatsumi sa tam nenachádza a preto pri hľadaní svojej veľkej lásky, musí Hazuki cestovať z knihy do knihy.

Počet epizod: 13

Hodnocení:

Tohle anime mě bohužel zase nechytlo. Postavy velmi zajímavé a pro mě možná ne tak akční a hlavně ne tak, jak jsem si ho vysnila. Avšak každý má svůj vlastní názor.


Shattered Angels (京四郎と永遠の空, Kyōshirō na Towa Sora ne

28. prosince 2011 v 13:19 | wikipedia |  HODNOCENÍ DÍVČÍCH ANIME
Příběh se točí kolem Ku Shiratori, která má pořád stejný sen, ve kterém ji princ bere pryč. Jednou, když se na akademii pořádá festival, Ku potká mladého muže. Jeho jméno je Kyoshiro Ayanokouji, který ji řekne : "Pojďme spolu." Stejně jako v jejím snu.Harukanaru Toki bez Naka de 2

28. prosince 2011 v 13:14 | recenze |  HODNOCENÍ DÍVČÍCH ANIME

Velmi povedený film plný legend, akce a lásky!

V první den nového školního roku, je středoškolská studentka Akane Motomiya, její spolužák Tenma Morimura, a kamarád Šimon Nagareyama vtaženi do tajemné staré studny. Ocitají se v Kyo,jiném světě,kde je Akane kněžkou Dračího Boha. Zezačátku je zmatená,ale co se stane,když zjistí,že je předurčená k velkým věcem? A kdo je tajemný rudovlasý mladík?


Kaikan Phrase

28. prosince 2011 v 13:08 | wikipedia |  Anime
Panenský Aine Yukimura je klidný student střední školy, který tajně píše prostopášné písně v naději, že se stane spisovatel písně. Jednoho dne se stáhla své texty a je téměř přejet auto řízené Sakuya Ookochi, vedoucí zpěvák pro tvrdý-houpat skupinu Lucifer známá pro své smyslné texty. A zároveň pomáhá jí, že skončí s kopií svých textů.Vidět její talent a toužit po dívce, že kampaní Aine, aby se stal oficiálním textař kapely. Jeho manažer zpočátku objekty, ale když Aine stále vyrábí výborné texty, když slábne a stává se jejich textař použití mužského pseudonymu Yukihiko Aine chránit svou identitu.
Aine a Sakuya vztah začíná na skalnatou půdu, s Aine v lásce s Sakuya ale myslí, že jen se s ní pro její texty. Když odmítá své sexuální dopředu, to pouze prohlubuje tento názor než on vyjadřuje svou lásku k ní přes balady píše s názvem "Little Bird". Nicméně, je přítelkyně vysoký profil hvězdy, není snadný úkol. Aine je téměř okamžitě terčem žárlivý spolužáci, kteří jsou fanoušky Sakuya s Sakuya nakonec museli zakročit, aby ukončit věci, když některé fanynky platí Někteří kluci se pokusí znásilnit Aine. Jak série postupuje, je Aine často terčem nepřátel Sakuya je včetně rival kapel a fanoušků posedlý. Zvláště, jeho nevlastní bratr Ralph používá vydírání, aby se Aine z Sakuya dočasně, nutit Sakuya v tvář svého otce, který znásilnil jeho matku.S vědomím, že jeho otec raději ho Ralph, Sakuya ukloní hlavu k němu a naučí rodinný podnik, což mu moc vzít zpět Aine a držet Ralph se snaží z tohoto taktika znovu. Nicméně Ralph stále snaží přemluvit Aine, mít padlý v lásce s ní v době, kdy ji držel v zajetí a odmítl podrobit se mu.
Lucifer pokračuje v růstu jako skupina, pohybující se od nezávislé kapely na hlavní hit, přejmenovávat sebe Λucifer a připravuje na to turné v Americe a Evropě, zatímco Sakuya a Aine snaží vyvážit svou lásku i profesním životě. Vzhledem k tomu, skupina pokračuje v růstu, prezident mateřské etikety Λucifer to, Kaito Yoshioka, roste odpor k úspěchu kapely zastiňuje hlavní štítku zákona. Ten brutálně znásilní Aine v pokusu rozbít Sakuya. Ona se nalézá jejich výrobce Hitoshi, kdo vezme ji k sobě domů a snaží se ji utěšit, zatímco jí pomáhá vyhnout se Sakuya. Aine pokusí o sebevraždu v noci, takže Hitoshi nezbývá než říct Sakuya. Sakuya pokusí se zabít Yoshioka, ale je zastaven Ralph, který slibuje, že Aine pomstít a zároveň připomíná, že Sakuya ho potřebuje s ní, a ne ve vězení. Sakuya se Aine, která je v blízké katatonickém stavu, do úkrytu k péči o ni. Když se znovu pokusí o sebevraždu, se snižuje jeho zápěstí, řekl jí, že zemře s ní, pokud je to to, co opravdu chce. Aine patentky z ní deprese a začne léčení emocionálně, zatímco oni pracují na obnovení jejich vztahu. Aine si uvědomí, Sakuya je vyhýbat se hudbě a má strach, že bude bolet nebude, protože se o něj. Ona ho přesvědčí, aby návrat do světa, že lásku i po smrti Hitoshi, Λucifer dále vykonávat své finální koncert v Japonsku, než velké evropské turné. Zatímco oni jsou v zahraničí, Aine studie, aby se stal novým manažerem skupiny. Na konec série je Sakuya a Aine ženatý a má syna.

27.kapitola

28. prosince 2011 v 12:41 | Linda |  Ochránkyně Lesa-dva klany,jedna dívka
Himeno ještě běžela. Až nakonec dorazila ke starému skladišti.
"Nemáš,kam utéct." volal neznámý. Himeno se rozhlížela na všechny strany.
"Vzdej se."
"Nikdy."
"Ty jsi,ale tvrdohlavá. Proč se pořád vzpíráš?"
"Slíbila jsem,že své přátelé ochráním."
"Slib. Jak pošetilé. Lidé nikdy nedodrží to,co slíbí. proto musí být zničeni."
"Zničeni? Co tím myslíš?"
"Jak jsem řekl .Lidé jsou naprosto zbytečbí."
"Nejsme zbyteční. Žijeme,rodíme se a umíráme. Lidé jsou bytosti,které jsou potřebné."
"K čemu?"
"K tomu,aby vznikal život,ale nejen to,ale i emoce a city."
"Buď zticha!" neznámý zaútočil. Házel obrovské černé koule, které vybuchovaly. Himeno vykouzlila odněkud stuhu a vyhýbala se jim. Jenže nečekaně se před ní objevil neznámý a chytil jí za zápěstí.
"K čemu jsou lidské emoce a city,když lidé umění jedině zrazovat." Himeno byla smutná.
"Už tě někdo zradil?" Neznámý se na ní podíval.
"Bolí to,že?"
"Ty to nedokážeš pochopit."
"Možná ne,ale vím,že jsi osamělý."
"Kdo je tu osamělý? Já nejsem osamělý."
"Tak mi řekni,proč máš,tak smutné oči." Neznámý na nic nečekal a zaútočil. Naštěstí Himeno zachránil Hayate.
"Hayate!!"
"Himeno,jsi v pořádku?"
"Nic mi není,ale ten muž támhle je nebezpečný."
"Já vím. Přišel jsem ho porazit."
"Buď opatrný. Je silný." Hayate se postavil čelem k nepříteli.
"Tak ty jsi unesl Himeno. Co od ní chceš?"
"Himeno? Chápu. Ty jsi určitě Hayate Hiro z Vlčího klanu."
"A ty jsi?"
"Já jsem Tatari z Temné sedmy."
"Takže,Tatari. Připrav se na smrt."
"Než začneme bojovat,mám otázku."
"Jakou?"
"Proč chráníš dceru někoho,kdo začal válku a zabil tvého otce."
"Nevím,o čem to mluvíš."
"Ty víš, o čem to mluvím. Řekni mi,proč tu dívku chráníš."
"Protože chci. Je mi jedno,jestli je to dcera mého nepřítele. Je to pořád Himeno. Dokud bude se mnou,ochráním ji."
"To jsou tvoje city k ní,tak silné?"
"Ani nevíš jak. Nedovolím,abys jí nebo někomu jinému ublížil."
"Jak myslíš,ale já tu dívku dostanu za každou cenu." Jejich souboj začal a Himeno mohla pouze přihlížet. Bili se hlava nehlava. Jejich síla byla neuvěřitelná,ale nakonec se Hayatemu podařilo zvítězit.
"Tak už je konec." řekl Hayate a chtěl ho jít zabít.
"Hayate,dost!"
" Ale,Himeno."
"Řekla jsem,že to stačí.Není třeba ho zabíjet.Ne po tom co si vytrpěl." Himeno k Tatarimu přistoupila,posadila se a jeho hlavu si položila na klín.
" Jsi v pořádku,Tatari?"
"Ještě po téhle prohře se mnou máš slitování? Vy lidé se nepoučíte."
" Nepoučíme,ale ráda bych slyšela tvůj příběh." Tatarii si povzdechl.
"Bylo to před 10 lety.Byl jsem tehdy strašně nadně.Moji rodiče byi rozvedení,sestra byla nemocná,propadal jsem a školu terorizovala nějaká skupina kluků.Když už jsem byl na to psychicky nejhůř,objevila se ona.Ona byla můj spasitel."
"Jak se jmenovala?"
"Jmenovala se Suzuno.Bylo í tehdy 15 let.Často jsem jí potkával v parku a od té doby jsme byli pořád spolu.Chodili jsme nakupovat,do kina a tak různě.Spřátelili jsme se a zamiloval jsem se do ní.Pak jsme spolu začali chodit.Jenže to nejhorší mělo teprve přijít."
"Co se stalo?"
"Skupina,která terorizovala naši školu,unesla Suzuno.Já jsem se jí vydal zachránit.Sám.Když jsem tam,ale dorazil,uviděl sjem ji celou vystrašenou a co hůř.Byla těžce zraněná.Tehdy jsem se opravdu naštval.Probudil jsem v sobě sílu a všechny zabil,ale Suzuno jsem zachránit nedokázal."
"To přece nebyla tvá vina."
"Ale byla.Nenáviděl jsem jí za to,že mě opustila,ale také jsem nenáviděl sebe za to,že jsem ji neochránil."
"To je v pořádku.Jednou se spolu sejdete."
"Doufám,ale odpustí mi?"
"Odpustí.Miluje tě."
"Děkuji,Himeno.Za všechno."
"Nemáš za co děkovat."Tatari zemřel a Himeno vstala.
"Himeno,jsi v pořádku?"zeptal se jí Hayate,který viděl slzy na její tváři.
"Jsem v pořádku.Pojďme domů."V královském paláci na ní čekala Hikari a šťastně jí obímala.Druhý den musela Himeno s Hayatem odejít.Hikari se musela chopit zodpovědnosti a stát se skvělou princeznou. Samozřejmě,že ne sama.Takashira bude s ní.Takashira a Hikari se do sebe zamilovali a budou se brzy brát. Když Himeno opustila její svět,stála Hikari na terase a svírala dopis,který její přítelkyně zanechala. Bylo v něm napsáno:
....Dávej na sebe pozor. Odteď se musíš stát silnou princeznou,ale já vím,že to s Takashirou zvládneš. Já teď musím jít,ale brzy se znovu setkáme. Jednou...