* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Červenec 2012


Ueki no Housoku/The law of Ueki

30. července 2012 v 14:30 | akihabara |  U
Boh" nie je pozícia na celý život, a termín ukončenia pôsobenia súčasného Boha je takmer tu. Aby dal veci do poriadku, rozhodne sa vybrať ďalšieho Boha cez sériu bojových hier a turnajov. Turnaj vlastne nie je bojom medzi kandidátmi na Boha, ale medzi študentmi nižšej strednej školy vybranými jednotlivými kandidátmi na Boha a obdarenými špeciálnou silou a talentami nazvanými "zai". Víťazný študent dostane za odmenu nepopísaný "zai", do ktorého môže napísať akúkoľvek schopnosť alebo talent, ktorú chce mať, kým jeho kandidát na Boha sa stane ďalším Bohom.

Kousuke Ueki je jedným z takýchto študentov nižšej strednej školy, vybraný Kobayashim s prepožičanou neobvyklou silou meniť odpadky na stromy. Ani Kobayashi ani Ueki sa zvlášť o turnaj nezaujímajú, ale za cieľom ochrániť seba a svojich priateľov pred inými vybranými študentmi je Ueki donútený k účasti. Hnaný svojou predstavou spravodlivosti, s pomocou vedenia a starosti ľudí, ktorí sa zhromažďujú okolo neho, je Ueki vťahovaný hlbšie do turnaju, nachádza dôvody bojovať s úmyslom vyhrať namiesto "iba prežiť".

počet epizod: 51
rok:2005-2006Pondělí 30.7.2012

30. července 2012 v 12:07 | Linda |  Dovolená ve Vietnamu
Milý deníčku!
Dnes to byl úplně skvělý den. Dostala jsem spoustu mang a strávila odpoledne nad knihami. Vietnam je báječná země. Tolik mang,které v České republice nejsou v knížní podobě. Zkusím některé vyjmenovat.
-Naruto
-Naruto Shippuden
-Inuyasha
-Ranma 1/2
-Fushigi Yuugi
-Detective Conan
-Doremon
-The law of Ueki
-Tsubasa Chronicle....a mnohem víc. Všechny si je vezmu domů. Teď těch mang mám snad už 130.

Anime Kyou, Koi wo Hajimemasu

30. července 2012 v 5:52 | Linda |  HODNOCENÍ DÍVČÍCH ANIME
Počet dílů: 2

Hodnocení: Je to krátké romantické anime pro dívky. Znáte me to všechny. Přejdete na jinou školu a narzíte na někoho,kdo se jmenuje stejně jako vy. Není to jenom někdo. Je to krásný kluk. Milý, klidný a prostě okouzlující. Samozřejmě,že se do něj zamilujete,ale co pak? Vyznáte se mu? Přijme vaše city? Tsubaki by nám o tom mohla vyprávět. Jenže i láska musí mít nějaké překážky. Určitě ho zkoukněte!
Kyou,Koi wo Hajimemasu

30. července 2012 v 5:31 | akihabara |  K
Tsubaki Hibino je zahľadená len do učenia, nepozná nič okrem toho (rada ešte upravuje ľuďom vlasy). Zmení sa to však po tom, ako príde na novú školu, kde spozná chlapca menom Tsubaki Kyouta.

počet epizod: 2
rok: 2008


top 10 romance anime list 2

30. července 2012 v 5:26 | commandoBFH |  Melodie

Danshi Koukousei no Nichijou

30. července 2012 v 5:20 | ahihabara |  D
Anime nám ukazuje bláznivý život troch kamarátov, ktorí chodia spolu na chlapčenskú strednú školu. Hidenori, Tadakuni a Yoshitake. Traja blázni, ktorí každú situáciu obrátia hore nohami. Citácia z Anime špeciálu: "Toto anime alebo čo to je, zobrazuje naše životy a trvá na tom, aby sme vždy boli za bláznov." Takže čo z toho vyplýva? No to, že títo traja "páni" vás v tejto sérií poriadne zabavia.

[HeroKratz]


Chodit na čistě chlapeckou střední školu není vůbec jednoduché. O tom nás přesvědčí skupinka kluků, kteří jednu takovou navštěvují. Každodenně se potýkají s handicapem, že neumí jednat s dívkami. Problém je to vždy a je jedno, jestli se jedná o mladší nebo starší sestry, sousedky nebo studentky ze spřátelené dívčí školy. No a pokud kluci neřeší tohle, vymýšlí, jak se ve volném čase zabavit - od šermování s klacíkem až po zkoumání sestřina šatníku. Danshi Koukousei no Nichijou je zkrátka sled vtipných scének z jejich každodenního života.


počet dílů: 12
rok: 2012Anime The World Godonly Knows

30. července 2012 v 4:04 | Linda |  HODNOCENÍ KRÁTKÝCH ANIME
Počet dílů: 12
2. série: 12


Hodnocení: Moc pěkné anime. Roztomilé. Vtipné a hlavně plné skvělých akcí. Určitě se u něj povbavíte a stanete se svědky game mániaků.


11. Druhý předmět nalezen

30. července 2012 v 3:41 | Linda |  Dívka bez úsměvu: 6. série
Ahiru se po střetu s Kashinem necítil ve své kůži. Zachytil stopu druhého předmětu. Rozhlížel se na všechny strany,než uviděl druhý předmět. Jasně svítící žlutou kouli s pěticípou hvězdou uvnitř. Nacházelo se pod obrovským rozlehlým jezerem. Záře představovala bod pozornosti. Otázkou bylo,jak se k jezeru dostat.
"Mohl bych to přeplavat?!" říkal si náš hrdina,ale když zkusil vodu, otřásl se. Studila jako led a na místě,kde se jí dotkl, se proměnila v led.
"Tak to asi nepůjde." Napadla ho druhá možnost. Opět létat. Roztáhl křídla a vzlétl. Jakmile ke kouli vyrazil,jezero se začalo vlnit. Stávalo se divočejším. Rázem z jezera vystřelily dlouhé pramínky vody. Létaly všude možně. Vyhýbat se jím,se zdálo nemožné. Fúúú! Ahiru proletěl kolem. Vyletěl,co nejvýš a nakonec skočil šipku. S křídly šlo plavat těžce. Snažil se máchat rukama, nohama,ale pomalu mu začal docházet kyslík. Musel se vynořit a pořádně se nadechnout. Po chvíli to zkusil znovu. Natahoval se a skoro se koule dotkl. Najednou po hodině začal ztrácet vědomí a jeho tělo ochablo. Mezitím Nivia začal hlásit průběh zkoušky.
"Všechno vypadá v pořádku,ale Ahiru Ohmi není nikde vidět."
"Ahiru? Stalo se mu něco?"
"Vydal se hledat druhý předmět k jezeru,ale už se nevrátil."
"Musíme mu pomoct."
"To nelze. Bylo by to porušení pravidel." Dívka myslela,že se jí zastaví srdce.
"To přece.." Modlila se,aby přežil. Kolem jezera se rozeznělo ticho. Uvniotř jezera ležel chlapec. Uslyšel hlas.
"Ahiru! Ahiru!"
"Kdo mě to volá?"
"Probuď se." Poslechl. Otevřel oči a uviděl Kyoko.
"Královno?"
"Stalo se něco? Můžeš mě oslovovat normálně."
"Kde to jsem?"
"Na pobřeží. Vytáhla jsem tě z vody. Usnul jsem v ní."
"To jsem udělal?"
"Ano. A to se ještě ptáš?"
"Promiň."
"Mně se neomlouvej. Pěkně jsi mě vyděsil. Pokud se znovu ocitneš,ve vodě,tak to nevzdávej."
"Nemám to vzdávat?"
"Bojuj až do konce."
"Do konce." Pomalu procitnul. "To je pravda." Probudil se doopravdy. "Nesmím to vzdát." Vyplaval na hladinu a zopakoval svůj předchozí krok. Natáhl se po kouli,jak nejvíc mohl. Podařilo se mu to a v tu chvíli se koule rozzářila. Vyletěl s ní na vzduch. Dokázel to a na královnině tváři se objevil úsměv.