* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Prosinec 2012


Ladíme!

29. prosince 2012 v 21:49 | csfd.cz |  Filmy,seriály
Beca (Anna Kendrick) nastoupila na novou školu a jako těžký introvert má v plánu nikam se nezařazovat a s nikým se nepřátelit. To je první důvod, proč ji nepotkáte jinak než se sluchátky na uších. Tím druhým je touha stát se úspěšnou dýdžejkou. Svého plánu se drží až do chvíle, než narazí na velmi nesourodou partu holek (upjaté královny krásy, urostlé drsňačky, sexuální dračice i těžké asociálky), které spojuje soutěžní sborové zpívání slavných písniček bez hudebního doprovodu. Ten si vytvářejí vlastním hlasem. Beca sice na první kolo námluv řekne "ne", ale nezpochybnitelný hudební sluch a schopnost zpívat čistě i ve sprše, ji nakonec do klubu zpívajících studentek přivede. Jenže Beca je tak trochu rebelka, a tak to okamžitě začne mezi ní a neoficiální šéfkou týmu Aubrey nezdravě jiskřit. Zatímco Aubrey je vyznavačka středního proudu, Beca neustále hledá nové cesty, Aubrey jde hlavně o vítězství v prestižním klání školních vokálních skupin, Beca na nějakou soutěž zvysoka kašle. Liší se prakticky ve všem a jako silné povahy se jednou musí nevyhnutelně střetnout. A ač klasik zpívá, že "zpívání krásně zní", tohle rozhodně krásné nebude. A přitom finále je tak blízko!


Legendární parta

29. prosince 2012 v 21:47 | csfd.cz |  Filmy,seriály
Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány. Legendární parta vznikla ve studiu, které stvořilo Shreka a Madagaskar. Filmu, o němž se s předstihem mluví jako o animované události roku, vysloveně sluší 3-D provedení.
Vraťme se ale k našim hrdinům. Jejich neformálním šéfem je Santa, jenž bohatýrským zjevem a chováním připomíná ruského kozáka. K ruce má nejen skřítky, ale i bandu sněžných mužů. Jeho křehkým protipólem je pak Víla Zuběnka se svou armádou minivíl. Partu pak doplňují Velikonoční zajíc, za jehož drsným vzezřením se skrývá roztomilý zajda, a mlčenlivý pohodář Sandman. Ti všichni zpříjemňují životy dětí, ať už jim nosí dárky na Vánoce, vyměňují vypadlé zuby za peníze, schovávají velikonoční kraslice nebo je každý večer uspávají a jako bonus dodávají hezké sny. Všudypřítomnou idylu ale kazí "Bubák". Taková ta potvora, co se na beton schovává pod postelí nebo ve skříni a spícím dětem přináší jen noční můry. A tenhle Bubák se rozhodne škrtnout Velikonoce, Vánoce i kšeftování s mléčným chrupem. Legendární parťáci si záhy uvědomí, že na tohohle nepřítele sami nestačí a povolají do svých řad Jacka Frosta. Bohužel, vysmátému klukovi, který škádlí lidi mrazivými malůvkami na oknech a náledím uprostřed města, se do záchrany světa nechce. Štve ho, že na rozdíl od jeho kolegů v něj děti nevěří. Otázkou je, co se stane, až pod vlivem nočních můr přestanou caparti věřit i v jejich existenci


22. City vyplouvají na povrch

29. prosince 2012 v 21:44 | Linda |  Divka bez usmevu: 9.serie
Kujou a Kairi se na sebe nepříjemně dívali. Boj se měl odehrávat. Ikuto s Iriem očekávali, co se bude dít.
"Nemusíme bojovat."
"Bez boje to jinak nepůjde." Nesmrtelného anděla obklopila modrá aura. Kairi už neměl k dispozici Zephelův prsten, ale dokázal svou sílu už ovládnout. Zaujali bojové pozice a vystartovali. Mezitím v nedaleké místnosti se odehrával rozhovor mezi Youem a Kyoheiem.
"Ten trénink mě jednou zabije."
"You, zase si stěžuješ?"
"Nemůžu si pomoct. Je mi zatím jenom 14."
"Nedokážu si představit, jak to Meroko s tebou může vydržet."
"Ona je moje spřízněná duše."
"Chodíte spolu už rok, že?"
"Přesně tak."
"Ach jo."
"Najdi si také holku."
"To je těžký. Vždyť jsou tu skoro samí kluci."
"To je fakt."
"A kdybych hledal holku, tak bych tady neseděl."
"No jo."
"Ale zajímalo by mě, jestli Kyoko zůstane královnou."
"O čem to mluvíš? Jasně, že zůstane."
"Jsi si tím jistý?"
"Jsem."
"Jako královna má hodně povinností a vždycky bojuje sama. Nemyslíš, že je to vůči ní nefér?"
"Asi není štastná, že?"
"Podle mého názoru by bylo lepší, kdyby žila normální život. S Kairim a Hakuorem."
"Možná máš pravdu." Kujou s Kairim proti sobě bojovali a posílali na sebe nejrůznější formy útoků. Blesky, ohnivé koule, větrná tornáda a ani jeden z nich to nemínil vzdát. Nesmrtelný anděl svého protivníka kopl do nohy a archanděl mu vrazil ránu do obličeje. Pohybovali se rychle a vyměňovali si rány. Padali k zemi plní šrámů a ran. Ikuto nedikázal určit, co udělají a zatajil dech. Irie čím dál víc dumal, jestli bylo správné je nechat bojovat. Z jeho dumání je vyrušil skřípavý smích. Komu patřil?

PŘÍŠTĚ: Salamandr útočí


Úmluva démonů: 10.část

29. prosince 2012 v 21:31 | Linda |  Umluva demonu
Rumi rozmítala, jak vy její koule měly vypadat. Když viděla, jak se kutálí, točí a bůhví, co ještě, chtěla to taky dokázat.
"Nejdůležitěší ze všeho je koncentrace." opakovala si neustále dokola.
"Přesně tak."
"Andoh, nepotřebuju, abys to opakoval."
"Dobře. Budu tě jenom navádět."
"Fajn."
"Představ si barvu koule."
"Žlutou."
"Teď, jak by měla být velká."
"Asi jako ta tvoje."
"Co chceš, aby dělala."
"Kutálela se, točila a svítila."
"Svítila?"
"Třeba, když bude tma a je potřeba světlo."
"Chápu."
"Ještě, aby se dokázala proměnit na meč."
"Meč?"
"Když to neumím vytvořit Duchovní vlnou."
"Já ti nevím." Její bratr poslouchal všechno, co navrhovala a sledoval pokroky, které dělala. Snažila se nejdřív o malou kouli. Nejdřív vytvořila malý záblesk. Po té se dostávala do fáze tvoření.
"Ještě trochu."
"Už ti to jde, Rumi."
"Ale ta koule není velká jako ta tvoje."
"Musíš pomalu. Všechno nejde hned. I já jsme měl, co dělat, abych nevybuchl vzteky. "
"Hm."
"Pokračuj." Poslechla ho a nevšímala si ho. Pevně se soustředila na kouli v její ruce. Trénovala. Andoh to nevydržel a zdříml si. Naše hrdinka trénovala a trénovala. Pozdě odpoledne se probudil a uslyšel její výkřik.
"Mám to!"
"Hm?"
"Dokázala jsem udělat stejnou kouli jako ty."
"Vážně?"
"Ukážu ti to."
"To jsem zvědavý."
"První je zjev." Koule se objevila.
"Pak rotace. Otočka. A.." Vyjmenovávala všechno, co ji napadlo a démon jí pouze pozoroval.
"Dokonce i svítí."
"Je ještě trochu nestabilní, ale celkem ujde."
"A co ten meč?"
"Ach to."
"Tak mi ho ukaž."
"Dobře, ale vypadá trochu divně." Co mu ukáže?

Kuroko no Basket

28. prosince 2012 v 19:22 | google |  Galerie


Top 10 Kuroko no Basket Plays

28. prosince 2012 v 18:01 | Best anime tops |  Novinky

Hobit: Neočekáváná cesta

28. prosince 2012 v 16:53 | csfd.cz |  Filmy,seriály
Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten "miláška", který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit.


Sammyho dobrodružství 2 3D

28. prosince 2012 v 16:50 | CSFD.CZ |  Filmy,seriály
Sammy a Ray, dva nerozluční želví přátelé, si užívají života u korálového útesu. Jednoho dne je však uloví pytlácká loď a oni se ocitnou v zajetí ohromného akvária v Dubai. Želvy se ovšem jen tak nevzdávají a za pomoci svých mláďátek Rickyho a Elly jsou rozhodnuti dokázat nemožné a dostat se zpět na svobodu.


Pi a jeho život

28. prosince 2012 v 16:48 | csfd.cz |  Filmy,seriály
Hlavní hrdina Pí vyrůstal v indické zoologické zahradě, kterou založil jeho otec. Možná by exotickou živnost převzal, kdyby se rodina nerozhodla přestěhovat do studené Kanady, i s některými zvířaty, jejichž prodejem si chtěli zajistit snazší start v nové zemi. Proti tomu se ovšem postavily přírodní živly, které jedné bouřlivé noci potopily nákladní loď, na níž se Pí s rodiči a bratrem plavil. Chlapec se šťastnou náhodou ocitl v záchranném člunu, který zůstal uprostřed oceánu jako jediná připomínka katastrofy. Nezachránil se však sám, spolucestující tvořili poraněná zebra, hyena, samice orangutana a Richard Parker. To nebyl další přeživší člověk, ale mohutný bengálský tygr, který si rozhodně nemyslel, že by se v nouzových podmínkách mělo něco měnit na přirozeném průběhu potravního řetězce. Tak začala neskutečná plavba, během níž se chlapec musel proměnit v muže, aby dokázal obstát v konkurenci jednoho z největších predátorů naší planety a přežít strastiplnou pouť k pevnině.