* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Srpen 2013

Srpen 2013

28. srpna 2013 v 11:23 | Linda |  Básničky
Srpen je osmý měsíc v roce,
který se topí v malé stoce.
Nechává růst třešně, višně
a češe větve stromu něžně.

Já zase stojím na paloučku,
slyším zpěv ptáčků.
Každou chvíli mě ozáří,
malý paprsek na tváři.

Chodím hlubokým lesem dlouho,
až je mi ztoho pěkně smutno.
Po cestách trhám velkém hřiby
a stejně tak v počtech dělám chyby.

Už si vážně nevím rady,
jen pomyslím na ovocné sady,
které je nutno sklidit,
abych se mohla domů vrátit.

Pandora Hearts Opening 1.

27. srpna 2013 v 22:52 | AliceSharon2200 |  Melodie

Pot a krev

27. srpna 2013 v 21:26 | fdb.cz |  Filmy,seriály
Pot a krev (Pain and Gain)

Lze dojít ke štěstí zkratkou? Explozivní režisér Michael Bay ve velmi černé akční krimi Pot a krev dokazuje, že to nejde. Spolu s ním vás o tom přesvědčí Mark Wahlberg a Dwayne Johnson v rolích urostlých hochů z posilovny, kteří se po takové zkratce k Americkému snu vydali do pekel, kde se k výše uvedeným tělním tekutinám přidaly i slzy. Jejich slzy. Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak bezbolestně zbohatnout. Protože věří, že mu to celkem pálí, vymyslí plán, do něhož zasvětí dva kumpány, Adriana (Anthony Mackie), chlapíka totálně rozhašeného steroidy, a čerstvě propuštěného recidivistu Paula (Dwayne Johnson), z něhož se stal ve vězení velmi věřící člověk. Ten plán je geniálně jednoduchý. Unesou Danielova bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub) a za kufr plný peněz ho zase pustí na svobodu. Kdyby všichni zúčastnění aktéři nebyli naprostí pitomci, možná by to i vyšlo. Plán ale selže hned v samém zárodku. Smršť šílených, násilných a tragikomických akcí, kterou první šlápnutí vedle vyvolá, vás donutí silně pochybovat o tom, že tenhle film skutečně vznikl podle skutečné události, jak tvrdí režisér Michael Bay. A hned jedním dechem dodává, že tohle je ten typ příběhu, který by si žádný scenárista nedovolil vymyslet. Bay si ke zlobivým svalovcům odskočil od velmi úspěšné ságy Transformers. "Jejich svět je jasně rozdělený na černý a bílý, Pot a krev je ale plný šedi. Myslím, že diváky zneklidní pohled na "hrdiny", kteří přes týden ždímají z lidí výkupné a o víkendu pořádají grilovačku pro sousedy," říká režisér.

Plamen Recca

27. srpna 2013 v 12:50 | tvtrops.org, myanimelist.net |  P
Rok: 1997-1998
Počet epizod: 42
Žánr: akční, shounen, supersíla

Děj: Recca Hanabishi je obyčejný chlapec a ninja, který byl nedávno zabit. Avšak dívka jménem Yanagi ho zachránila a brzy je oba dva napadl nepřítel, ale Recca uvolnil sílu: plamen, který ho porazil. Zanedlouho zjišťuje, že pochází z významného klanu Hokage z minulosti a že byl jako mimino poslán do budoucnosti, aby unikl své smrti. Nyní je novým vůdcem Hokage klanu a jeho úkolem je zachránit jeho polovičního bratra Kureie, který se z nějakého důvodu snaží unést Yanagi.Futurologický kongres (2013)

26. srpna 2013 v 21:24 | fdb.cz |  Filmy,seriály
Futurologický kongres (The Congress)

Robin Wrightová hraje Robin Wrightovou, herečku, jejíž kariéra je krátce za vrcholem. Od velkostudia Miramount dostává poslední šanci, jak se udržet v kurzu, a "nabídku, která se neodmítá". Ta zní: prodat vlastní pocity, emoce, vzpomínky, každé pnutí tváře, zkrátka svou filmovou identitu. Bude číselně naskenována, čímž se vytvoří její digitální alter ego, které bude Miramount dle vlastního uvážení obsazovat do filmových projektů, i těch nejkomerčnějších, které v minulosti herečka odmítala. Odměnou jí bude nejen velkorysé finanční ohodnocení obchodu s duší, ale také bonus v podobě věčného mládí ve snímcích, které digitální alter ego natočí. Po čase se skutečná Robin objevuje coby čestný host na kongresu Miramount-Nagasaki ve světě zcela transformovaném a fantazijním. Nejnovější snímek osobitého režiséra zve diváka na vizuálně omračující jízdu, ve které se ztrácí hranice mezi fantazií, realitou a snem. Film, který je originálním zamyšlením nad budoucností světa a stříbrného plátna, byl uveden na letošním MFF v Cannes v sekci Quinzaine des réalisateurs.

Teen Wolf

26. srpna 2013 v 17:46 | Zdroj: http://www.serialzone.cz/serial/vlci-mlade/epizody/#ixzz2d5fCWzyG, zkouknito.cz |  Teen Wolf (Vlčí mládě)Rok: 2012
Počet epizod: 37 - celkem 3.série
Žánr: Drama, nadpřirozeno

Děj: Mladý muž jménem Scott se jednou se svým přítelem potlouká po temném lese a skončí pokousaný vlkodlakem. Brzy zjišťuje, že se stává rychlejším, než obyčejný člověk. Hojí se mu rány rychleji, než ostatní. Do města se k tomu ještě přistěhovává krásná a nová studentka Alison, do které se Scott zamiluje, ale problémy nastanou, když zjistí, že Alison pochází z rodiny, která loví vlkodlaky.

1.série
2.série
3.série


13. Epizoda 13

Nazca OP

26. srpna 2013 v 15:40 | Hinaichigo Chibi |  Melodie

Anime Pandora Hearts

26. srpna 2013 v 15:26 | Linda |  HODNOCENÍ OBLÍBENÝCH ANIME
Rok: 2009
Počet epizod: 25


Děj: Oz Besarius je aristokrat, který zanedlouho oslaví 15. narozeniny a stane se dospělým. Jenže přesně v ten den je zrazen svým sluhou Gilbertem a hozen do Abyssu. Abyss je svět, kde žijí démoni neboli "CHAIN" a lidé tam nepřežijí. Avšak Oz se setkává s králičí dívkou Alicií neboli B-rabbit, která mu slibuje, že ho z Abyssu dostane, pokud s ní uzavře kontrakt, který je spojen s jeho životem. Jejím cílem je totiž najít své ztracené vzpomínky a za jistých okolností náš hrdina přijímá. Avšak, když se z Abyssu konečně dostane ven, čeká ho nemilé překvapení. I když byl v Abyssu pouhý okamžik, v lidském světě uběhlo 10 let a on se setkává znovu se svým sluhou Gilbertem, který však používá jméno Raven. Přidává se k organizaci Pandora, ve které se setkává s podivným chlapíkem Breakem a dívkou Sharou. Všichni společně bojují proti Bashervilles a odhalují spojitosti s mužem jménem Jack Besarius. Zvládne Oz najít Aliciny vzpomínky včas, než zemře?

Hodnocení: Tohle anime mě chytlo, ale jak to říct. Já toho Oze strašně nechápu. On přijímá všechno lehce a obětování sebe samotného je pro něj nejjednodušší cesta, ale přesto pokud bude on brát na sebe bolest a utrpení světa, tak je vše v pořádku. Vážně mi přijde, že je trochu blázen. Všechno bere vyrovnaně a klidně. On je vážně neuvěřitelný, ale nejhorší je to, že ho nenáviděl jeho vlastní otec, který nikdy neuznal jeho existenci. Ach jo. Přesto doporučuju tohle anime!

7. Zaostřuje se, zatahuje se a dál?

26. srpna 2013 v 11:17 | Linda |  Coexistence : Andělův démon
Všechno se zdálo skutečné. Uběhly už dva dny a já stále měl v hlavě zmatek. Kdo to byli? A roč se mnou mluvili, tak důvěrně? Ještě jsem měl smůlu, že jsem neurovnal věci s Kanneiem. Rozhodl jsem se, že zkusím něco najít v knihovně. Když jsem to zkoušel, nic jsem nenašel. Unaveně jsem s sedl ke stolu.
"Jsem vyčerpaný," řekl jsem si, ale co to je? V přihrádce mezi učebnicemi jsem si všiml malé hnědé knížečky. Porhlížel jsem s ji a když jsem nenašel nic neobvyklého, otevřel jsem ji. Avšak při první stránce jsme se zarazil. Byl to deník.


....Milý deníčku!
Dnes to byl vážně skvělý den. Tsukuyo tvrdil, že je trochu vyčerpaný. Dny v sirotčinci jsou zábavné. Už jsem se toho tolik dozvěděla. O tom, jak se tady žije a co lidé dělají."


Kdo to mohl napsat? Moje písmo to nebylo. Pak další.


...."Cítím přítomnst zla. Blíží se. Nedovolím, aby se Tsukuyovi něco stalo."


Když jsem otáčel dál, moje jméno se objevovalo čím dál častěji. Spolu se slovy " malý Tsukuyo " nebo "máme ho rádi ." A terve ke konci jsem narazil na dvě jména. Ikaku s Rikuo.
"Ta jména mi přijdou povědomá." Ať jsem se na to díval, jak chtěl, věděl jsem, že něco je špatně. A určitě to nebude jen mou hlavou. Tenhle deník to ukazoval. Vstal jsem ze židle a šel prohledávat pokoj. Určitě něco objevím. Den byl ještě dlouhý, ale nesměl jsem zapomenut na setkání s Carterem. Vážně mi už lezlo krkem, jak se každý neustále vyptával, jak se rozhodnu. Teď jsem s jistotou věděl, co odpovědět.....Jakmile nastala daná hodina, běžel jsem do projednávací místnosti. Carter už čekal.
"Zdravím, malý Tsukuyo."
"Dobrý den."
"Už se nemohu dočkat, až si spolu povídáme."
"Já taky." Usadili jsem se.
"Tak jak ses rozhodl?"
"Rozhodl jsem se, že vaši žádost zamítnu." Carter se na mě pozorně podíval.
"Z jakého důvodu?"
"Zjistil jsem, že toho ještě spousta, co musím udělat."
"Například?"
"Najít své přátelé."
"Přátelé?"
"A vzpomenout si.." Carter věděl, co mám na mysli a poklidně se usmíval.
"Ty víš, kdo jsem, že?"
"Démon."
"Velmi dobře. Vypadá to, že všechno nečlo podle mých plánů."
"Udělal jsi chybu. Zmizení mých řátel a tvůj přícho se shodoval."
"Jsi chytrý, ale nemysli si, že ti tvoje vzpomínky ihned vrátím."
"Nepotřebuju, abys to udělal. Vzpomenu si sám."
"Teď, když jsi odmítl mou nabídku, tak bych měl odějít."
"Jak myslíte."
"Nezeptáš se, kde jso uIkaku s Rikuem?" Ten Carter mi vážně začal vadit.
"Co jste s nimi udělal?"
"Nic zvláštního. Jen jsme je oslal do světa, kde to nebudou mít snadné."
"Neposlal jste je do světa démonů, že?"
"Možná." Povzdechl jsem si. Z něho bych všechno musel vymlátit. ikuo s Ikaku se nenacházeli v tomhle světě.
"Cartere, co máte v úmyslu?"
"Jsem ti vděčný, že jsi ty dva zachránil."
"Tak proč jste je unesl?"
"Chtěl jsem tě otestovat. Vím, že pomocí svých očí dokážeš léčit."
"To stále nevysvětluje, proč jste to udělal."
"Řekli ti, že náš současný vládce je napokraji smrti?" Přikývl jsem. "Lék je naší spásou. Myslel jsem, že bys ho pomocí svých očí dokázal vyléčit."
"Dokážu léčit zranění, ale nevím, jestli i otravy či nemoci."
"Našeho vládce postihla otrava."
"A proč ten lék hledáte jen vy tři?"
"Shokatsu má spoustu nepřátel a naším úkolem je ochránit."
"Rozumím." Najdu Rkua s Ikaku a zachráním Shokatsua. To slibuju....
Šmolouvé 2

25. srpna 2013 v 21:21 | fdb.cz |  Filmy,seriály
Šmoulové 2 (The Smurfs 2)

V pokračování rodinné komedie Šmoulové vytvoří zlý čaroděj Gargamel pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům tzv. Neplechy a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. Jenže brzy zjistí, že jen skutečný Šmoula mu může dát, co potřebuje, a že jen Šmoulinka zná tajné kouzlo, kterým se Neplechové promění ve skutečné Šmouly. A tak se Gargamel rozhodne unést Šmoulinku do Paříže, kde si získal obdiv široké veřejnosti jako nejmocnější čaroděj světa. Nejvyšší čas, aby se do našeho světa vrátili Taťka Šmoula, Nešika, Bručoun a Hezoun, aby se sešli se svými člověčími přáteli Patrikem a Grace Winslowými, a hlavně aby zachránili Šmoulinku! Ona si vždy ve světě Šmoulů uvědomovala svou odlišnost - najde v Neplechách Vexy a Hakusovi nové přátele? Nebo zjistí, kam doopravdy patří a že modrá je přeci jen ta nejlepší barva na světě?