* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Listopad 2013

Crepuscule - Kapitoly

22. listopadu 2013 v 18:48 | Linda

Crepuscule

4. - 125. kapitola

(Najdete na akihibara.cz)

Crepuscule - Recenze

22. listopadu 2013 v 18:41 | Linda

Crepuscule


Název: Crepuscule ( Yamchi )
Japonský název: 크리퍼스큘 (밀치 / 얌치)
Zdroj: mangahere.com
Žánr: Shounen, Supersíla
Počet kapitol: 125 - vychází
Překlad z: ENG - CZ

Recenze: Upíří jsou bytosti, které byly vždy loveny lidmi a zabíjeny. Poznali se podle rudě červených očí. Lark je obyčejný 5-ti letý lidský chlapec, který se narodil s červenýma očima a kvůli tomu je ostatními odstrkován.
Jednou, když tak sedí a pláče, setká se s chlapcem jménem Setz. Oba dva se rychle spřátelí, ale Lark neví, že Setz je upír.

4.kapitola 1.část: Proč máš takový pocit?

22. listopadu 2013 v 17:17 | Linda |  Koruna snů a fantazie
"Čekali jsme na tebe a museli jsme sledovat, jak si povedeš při hledání Akiry. Musíme říct, že máš kuráž, protože žádný smrtelník se ještě nedostal do pekla. Musš mít výjimečnou sílu." prozradil jí hříšník.
"Děkuji, ale přišla jsem najít. Musí tady někde být." Hříšník ustoupil a za ním už stál Akira.
"Kikyo, moc se ti omlouvám za roblémy, ale nřekl jsem ti, že pokudse smrtelník dozví, že existuje ďáběl, nesmí ho už nikdy spatřit. Kvůli mě sis poranila ruku a přesto mě ráda vidíš." zatvářil se sklesle Akira.
"Ty jsi mi nevěřil, že? Chci říct, že bych své tajemství nikdy neprozradila, rotože jsi můj přítel a přátelé si musí věřit. Nemám ravdu?"
"Máša ale měla jsi štěstí, protože to je velice zvláštní, že jsi jako jediná dokázala sem vstoupit. Co si myslíte, hříšníci? Kikyo určitě není smrtelník, tak co tedy jsem?" zeptala se Kikyo. Na tuhle nedokázal Akira odpovědět. Co se stane s Kikyo?

Anime Fafner in the azure

22. listopadu 2013 v 10:22 | obrázek z gallery.minitokyo.net |  HODNOCENÍ OBLÍBENÝCH ANIME
Počet epizod: 25
Rok: 2007
Žánr: shounen, mecha

Děj: Makabe Kazuki, obyčejný chlapec, který vyniká v bojových uměních, má poslední dobou zvláštní vidiny a slyší hlas, který ho volá. Jeho přítel Soushi je mu velmi blízký a ví toho víc, než říká. Oba dva žijí na ostrově Tatsumiyajima, který by se měl nacházet poblíž samotného Japonska. Bohužel jednoho
dne dojde k neštěstí. Ostrov je v ohrožení a jediný, kdo ho může ubránit, je Kazuki. Jenže zvládne to?


Hodnocení: Je to už dlouhá doba, co jsem viděla nějaké mecha anime. Musím však říct, že tohle anime mě na první pohled zaujalo. Asi proto, že se podobalo anime Gundam Seed, což je taky mecha anime a obě dvě mají jedno společné: někdo se přoád do někoho zamilovává. No to bokem. Opening totoho anime je fakt super. Líbil se mi. Jen mě občas překvapil otím, jak docházelo často k nečekaným zvratům a jak to hlavní hrdina vždycky schytal. No, pokud se nudíte, jděte do toho!
3.kapitola 3.část: To snad není možné!

21. listopadu 2013 v 12:15 | Linda |  Koruna snů a fantazie
Kikyo chvíli přemýšlela, co udělá, proto si všimla, že na jezeře se něco leskne, proto se rozhodla, že to prozkoumá. Když se dotkla hladiny, stalo se něco neuvěřitelného. Před ní začalo jezero zářit společně s jejím znaménkem. Pak se otevřela brána do pekla, která byla pod vodou. Všimla si, že může dýchat.
"Cítím tady žár a horko. To musí být eklo. Myslím, že tam najdu i Akiru." Řekla si Kikyo. Netrvalo dlouho a dorazila k dveřím pekla. "Co teď?" Uviděla otisk ruky z rozpáleného kovu. "Mám tam položit ruku? Ale vždyť se spálím. Ne, risknu to." A udělala to. Začalo to pálit, ale dveře se otevřely. Stoupala po dlouhém schodišti až dorazila na místo. Už na ní čekali hříšnníci s překvapením ve tváři, protože žádný smrtelník se ještě nedostal k pekelné bráně. Kikyo netrpělivě čekala a očima hledala Akiru. Nakonec na ní jeden hříšník upřel oči. Na co myslí?

3.kapitola 2.část: To snad není možné!

21. listopadu 2013 v 12:07 | Linda |  Koruna snů a fantazie
Akira si myslí, že jí ublíží, ale najednou ke Kikyo přiběhlo malé vlče.
"Maličký ty jsi zraněný?" zeptala se. Naneštěstí vždy u sebe nosila lékarničku první pomoci a tak mohla vlčeti ránu obvázat. Přesto, že pršelo, stále se usmívala. Následovala vlky do jeskyně, kde řečkala déšť.
"Akiro, kdepak jsi?" přemýšlela smutně. Mezitím v pekle se jeden hříšník zasmál:
"Páni, ta holka má kuráž. Hledá ho skoro celý den, ale nezvdácá to." Ostatní jí velice obdivvovali.
Nakonec konečně dorazila k tomu jezeru. Dostala pocit, že u něj už byla.
"To jezero mi přijde povědomé." uvažovala v udchu. Rozhodla se, že se nedjřív opláchne. Najednou pocítila slabost a omdlela.
"Je v pořádku? Rád bych za ní šel, ale pekelná brána je uzavřena." Po pár minutách se dívka probrala a v hlavě se jí ukázaly vzpomínky.
"Cože? Já nejsem z toho světa? A kdo byla ta paní? Kde je Akira?" Najde Akiru?

Hikaru no Go - OST 1 - 15 - Kiwami

21. listopadu 2013 v 7:47 | cuppacoffee |  Soundtracky


3.kapitola 1.část: To snad není možné!

20. listopadu 2013 v 10:55 | Linda |  Koruna snů a fantazie
Od té doby se už neviděli. Akane si její výrazu všimla a tak se zeptala:
"Kikyo, co se stalo s tvým přítelem Akirou?"
"Bohužel nemám tušení. Asi je nemocný." řekla naše hrinka sklesle. Rozloučila se se svojí kamarádkou a pospíchala domů. "Akiro, doufám, že se ti nic nestalo." Ten včerejší incident byl nezapomenutelný. Musela Akira najít. Byl to její přítel a poue díky němu se mohla dozvědět o své minulosti. Věděla, co musí udělat, musí najít to kouzelné jezero, jinak to bude konec. Ani se nezastavila doma, jak ospíchala. Vydala se opět k lesu, aby Akiru našla. Tentokrát byla plná odhodlání, a proto se vůbec netřísla strachy. "Akiro, kde jsi? Musím tě najít!!! Jsi můj přítel a nenechám tě na holičkách." přemýšlela v duchu. Mezitím jí v pekle neklidně sledovali ostatní hříšníci. Akira se na ní úzkostlivě díval.
"Kéž by věděla, že každý smrtelník, který se dozví ďáblovo tajemství, už ho více nespatří." dodal. Kikyo bloudila lesem, ale nevzdávala to. Najednou ji začali pronsledovat vlci a také začalo pršet. Při běhu však upadla. Bohužel vlci jí obklíčili a teď byla v koncích. Co se jí stane? Chtěj ji vlci ublížit?