* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Leden 2014

Hraničářův učeň 7 - Obléhání Macindawu

31. ledna 2014 v 15:15 | egmont.cz |  Knihy,mangy
Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do Araluenského království.
Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost - a příjezd dávného přítele - jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.

Hraničářův učeň 7 - Obléhání Macindawu

Hraničářův učeň 6: Čaroděj na severu

31. ledna 2014 v 15:13 | fantasyobchod.cz |  Knihy,mangy
Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Pak se spolu s Alyss ocitnou ve víru nového dobrodružství, které je zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má Will tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít rozumné vysvětlení... nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?

Hraničářův učeň 6: Čaroděj na severu

Hraničářův učeň 5: Výkupné za Eraka

31. ledna 2014 v 15:11 | fantasyobchod.cz |  Knihy,mangy
Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom však padne do zajetí. Erakův zástupce Svengal se obrátí o pomoc do Araluenu a Halt a Will se nabídnou, že vyplují se Svengalem do Aridy a přivezou za Eraka výkupné. Má-li však být jejich cesta úspěšná, potřebují s sebou mít osobu z královského rodu, a tak princezna Kassandra - nebo Evanlyn, jak ji zná Will - přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout s nimi na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana.

Ale dostane se naše šestice přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde jí na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas?

Hraničářův učeň 5: Výkupné za Eraka

Ohledně mang

31. ledna 2014 v 15:10 | Linda

Ahojky!

Přináším malé oznáméničko. Fukashigi Philia přemisťuju na duben, protožemomentálně mě moc nebaví a pouštím se do Takamagahary a Milion Girl. Doufám, že u toho vydržím. Jak to vidím, tak tyhle dva projekty by měly trvat asi 2 měsíce. V dubnu se Erika2001 rozhodla přeložit konečně poslední tři kapitoly Ore ga akuma a Fukashigi Philia. A na mě vdubnu budou čekat End of Eternity a Break Hands. Nemám už v úmyslu něco dalšího měnit.

Příběhy

Píšu teď střídavě Coexistenci a Pokrevní měsíc minulosti, ale vím, že pokud nezačnu rychle něco psát, tak moje psací schopnosti zmizí. Proto zanedlouho přijde nový příběh. Přibližně okolo 26 kapitol( uvidím, jestli budou další série) a bude se jmenovat: Iseya.

Čtvrtek 30.1.2014

30. ledna 2014 v 7:35 | Linda |  Deník
Milý deníčku!
Dnes je mi už 17 let. Mám totiž narozeniny. Přeji si vše nej!

52. Rikuo a Tsukuyo, otřesené přátelství

29. ledna 2014 v 20:12 | Linda |  Coexistence: Andělův démon pokračování
Rikuo k Tsukuyovi doběhl. Slyšela jsem, jak na něj volal.
"Tsukuyo! Vzbuď se!" Viděla jsem mu na očích, že celou věc sledoval. Jen nevím, co se stane, až se ten kluk probere a Rikuo ho bude vyzvídat. Každopádně mu musím pomoct. ošlu mu svoje vzpomínky a uvidím. Teď si dám asi šlofíky.
"Mm.."
"Tsukuyo?"
"Rikuo.." Probral se. Jaký zázrak.
"Není ti nic?"
"Všechno mě bolí. Co se tu stalo?" zeptal se při pohledu na Flame, která stále ležela na zemi.
"To jsi udělal ty."
"Já?"
"Uvězním Flame, aby neutekla." Pohnul rukou a sevřel ji ve své gumové kouli.
"Jak jsem to dokázal?"
"To nevím."
"Že by Shana?"
"Shana?" Rikuo pomohl Tsukuyovi vstát a vzápětí pocítil tok něčích myšlenek a vzpomínek. Okamžik stál jako duchem nepřítomný. Dokud ho náš hrdina nezatahal za rukáv.
"Rikuo?"
"Co?"
"Dobrý? Vypadal jsi bledě."
"Je mi fajn, ale ty vypadáš hrzně. Co s tebou Shana dělala?" Démon si utrhl ze svého šatstva kousek látky a ovázal mu spálené prsty. Nakonec mu nabídl, že ho vezme na záda. Poznala jsem, že inutu tápal jako holka o tom, jestli nebude těžký.
"Tak honem."
"Dobře."
"Teď půjdeme za Carterem. Musíme zastavit jeho msrtelný souboj s Crystalem."
"Crystal? Ještě jsme se nezeptal, jak.."
"Jak jsme se osvobodili, že?"
"Jo."
"Všechno ti vysvětlím." Oba dva se sebrali a mířili za svým přítelem.


Ikaku se pustila do dalšího červa.
"Větrné ostří!" vykřikl její živel začal projevovat. Vzal na sebe podobu šurikenů krájel červa na kousky. Tekutina stříkala na všechyn strany.
"Ikaku!"
"Co,"
"Nešlápni na tu tekutinu."
"To vím." Gou létal sem a tam. Snažil se nějákého červa zasáhnout. Potřeboval nabrat svoji lidskou podobu. Jen v té měl dost síly, aby bojoval.
"Jak?"
"Gou!"
"Co?"
"Můžu použít plnou slu?" Zarazil se.
"Plnou?"
"Tihle červíci jsou jak pijavice. Jestli je nezničím teď, tak už nikdy."
"Taky jich mám dost."
"Takže nci proti?"
"Ne."
"To ráda slyším." Gou načas zapomněl, že Ikaku je anděl. A že ještě ani jednou neukázalasvoje křídla. Kannei jejich rozhovor slyšel a v jeho očích se mihl náznak radosti. Ikaku použila pravou ruku a vítr ji do ni hodi lhůl. Vypadala vyrobená ze stříbra a na konci ji zdobila koule. Uvnitř se i vítr sám točil. Vyskočial do vzduchu a zvedla hůl do vzduchu nad hlavou.
"Vítr rozhodnutí!" zvolala. Hůl se rozzářila fialovým světlem a všechny červy oslepila. Na jejich zádech se objevila bílá křídla a fialová záře poté pohasla. Místo ni se objevilo tronádo a jejich nepřátelé odneslo pryč. Pak se snesla dolů.
"Konečně," povzdechl si Kannei.
"To už tě bojování vysílilo?"
"Jistě."
"No jo. Taky bych se napila a odpočnula si." Ikaku a Kannei si sedli do písku. Gou zůstal ještě v vzduchu a opět promluvil.
"Jsou dole."
"Cože?"
"ůjdeme za nimi."
"Teď?"
"A kdy jindy? Nejdřív se, ale pustíme do opatření."


Rikuo běžel s Tsukuyem na zádech. Asi jsem neměla toho kluka tolik vysilovat.
"Kde je Carter,"
"Bojuje s Crystalem."
"Uběhly 3 měsíce a hrozně mě překvapilo, když se objevila Ikaku."
"Požádala tě o pomoc, že?"
"Proč? Vždyť.." Tsukuyo se zamyslel nad tím, co by řekl. V hlavě si srovnával myšlenky a já jsem mu je četla.
"Nevěřila, že to zvládne. Proto tě ožádala."
"Jenže vy jste se osvobodili a jste živía zdraví."
"Když bych ti vyprávěl, co se přihodilo, tak by ses divil."
"Vážně?"
"Trochu. Každopádně na to, co se dnes stalo, nikdy nezapomenu."
"Za to mohla Shana."
"Já vím."
"Já jsem byl mmo."
"To jsem viděl. I když jde po Gouovi,, řijde mi zvláštní, že tě zachránila. No, určitě to udělala z osobních důvodů."
"A co s Flame?"
"Hodím ji po Crystalovi."
"Eh?"
"Ti dva nás neuvěznili. Je tu ještě někdo, kdo tahá zan itky."
"Kdo?"
"Bůhví."
"Jak stále proti nim můžete bojovat? Nedají pokoj."
"To je pravda."
"Už chci domů."
"S námi?"
"To je samozřejmost."

Cerberus Jam 4

29. ledna 2014 v 19:38 | Linda

Poslední kapitola Cerberus Jam!Otome wa Boku ni Koishiteru

29. ledna 2014 v 11:10 | akihabara |  O
nacitani

Hlavní hrdina na žádost v závěti své babičky musí studovat na stejné akademii jako ona. Problém začíná, ale až ve chvíli, když zjistí, že je to dívčí akademie. Rozhodne se tedy vydávat za děvče, v čemž mu pomůže je dlouhodobá přítelkyně, která studuje na téže škole. Jak si tedy hlavní hrdina povede ve školé plné děvčat ?

Počet epizod: 12
Žánr: Crossdressing, Romantika
Rok vydání: 2006

Řada neštastných příhod 2 - Temné terárium

28. ledna 2014 v 20:33 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
Po velmi zlé zkušenosti s hrabětem Olafem převeze pan Poe Violet, Klause a Sunny k jejich vzdálenému příbuznému, strýčkovi Montymu, který je členem herpetologické společnosti. U strýčka se mají všichni tři dobře, ale bohužel jen do té doby, než se objeví nový pomocník - sourozenci Baudelairovi ani chvíli neváhají a okamžitě je jim jasné, že je to hrabě Olaf, i když si změnil jméno.
Stephano, jak si teď zloduch říká, nemá jet na výpravu do Peru, protože strýček Monty z obavy, že by mohl být členem herpetologické společnosti a ukrást mu hada, jehož sám objevil a pojmenoval Neuvěřitelně smrtící zmije, roztrhal jeho lodní lístek na palubu parníku Prospero. Olaf ale musí jet, aby se mohl zmocnit dětí a jejich majetku, proto otráví strýčka jedem Mamby zákeřné, načež ubohý herpetolog okamžitě umírá. Hrabě Olaf přinutí sourozence nasednout do svého auta a vyráží s nimi k přístavu. Ve spěchu si však nevšimne auta pana Poea a nabourá. Vrací se proto do domu strýčka Montyho, kde se Violet, Klaus a Sunny snaží přesvědčit říkají pana Poea, že Stephano je ve skutečnosti hrabě Olaf. Natvrdlý bankovní úředník jim samozřejmě nevěří, ale pravda vyjde díky Violet najevo. Lstivý hrabě však znovu uniká spravedlnosti. Pomůže mu při tom muž s háky místo rukou.

Temné terárium