* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Leden 2014


Hamatora the Animation

18. ledna 2014 v 20:19 | akihabara |  H
Minimum" nebo "malý zázrak", to jsou názvy pro dědičné zvláštní schopnosti, které se vyskytují u mizivého množství lidské populace. Ti, kteří těmito silami disponují, jsou známi jako "držitelé Minima" a toto je jejich příběh.


Žánr: shounen, supersíla
Počet: 12
Rok vydání: 2014

Hraničářův učeň 1

18. ledna 2014 v 19:03 | egmont.cz |  Knihy,mangy
Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…

Hraničářův učeň 1 - Rozvaliny Gorlanu

49. Oheň a led, Tsukuyo sám

18. ledna 2014 v 18:40 | Linda |  Coexistence: Andělův démon pokračování

Jmenuji se Shana. Žiju v těl Namikawy Tsukuya. Mladého kluka, ktedý vládne léčivým schopnostmi. Zrovna teď se nenacházíme v ideální situaci. Uvízli jsme v podzemí pouště a snažíme se opět dostat na povrch.
"Shano?"
"Co?" odvetím.
"To je písečná socha?" Svůj zrak upřu na věc před nám. Hromada písku připomínala postavu. Vypadala dost neškodně. Jenže to nejhorší nás čekalo. Písečná socha se pohnula.
"Tsukuyo."
"No?"
"Utíkej!" Pochopil dost rychle, co tím myslím. Jednou mrkl za sene a dal se do sprintu. Nevím, jak to, ale písečná socha s námi držela krok. Bohužel nevím, co s tím, poněvadž nemám v záruce žádný plán B.


Carter pomohl Rikuovi na nohy.
"Co podnikneme?"
"Nemůžeme naši společnost nechat čekat, že?" Kolem těch dvou se to hemžilo podřadnými tvory. Skřety, démony a dalšími příšerami. Věděli, že je zbytečné cokoliv říkat. Nachystal se a zaútočili na své nepřátelé.


"Tsukuyo! Tsukuyo!" volal Kanneiův hlas a jeho ruce bouchaly do písku.
"Nech toho!" okřikl ho Gou.
"Gou."
"Tím, že se tady budeš rozčilovat, nic nevyřeší."
"Ale.."
"Tsukuyo bude v pořádku. Je s ním Shana." Ikaku zaprostestovala.
"Shana? Nesnaží se tě náhodou zabít?"
"Těžko mi může něco udělar, když s ní nejsem."
"Ale copak je s ní v bezpečí?"
"Nědokáe ho připravit o život."
"Jakto?"
"Napojování na něčí stín, přináší spoustu rizik."
"Jakých?"
"No, nemusí vždy fungovat. Když se to stalo, byl Tsukuyo v bezvědomí. Jenže vše také záleží na tom, jestli jsou osoby vyrovnané. Kdyby jeden z nich postrádal silnou vůli, není možné napojení."
"Nějaké omezení?"
"Omezení je to, že napojení je dočasné. Nikdo neví, jak dlouho trvá a co se stane, pokud jeden z nich zemře."
"No, to je fuk."
"Rychle pospěšme si." Na nic nečekali a začali spřádat plány.


Carter a Rikuo se při boji ani nezapotili. Vše svědčilo o jejich síle.
"Copak tu není konce?"
"Cítíš to?"
"Jo. Je to tady," usmál se Carter při pomyšlení, že je očekáván. Před jejich zraky se zjevila postava. Z ledu. A promluvila:
"Dlouho jsme se neviděli."
"To bych řekl, Crystale."
"Neustále moc mluvíš, Cartere. Ale co. Dnešen je opravdu hlučný."
"Cože?"
"Nejdřív se postarám o vás. A potom o ten zbytek, co vás přišel zachránit."
"Takže.."

"Ikaku, Kaneni a Gou se nachází v poušti. Zatímco Tsukuyo v odzemí."
"Co se jim chystáš udělat?"
"Já? Nic. Není to ani potřeba. Postarají se o ně naši mazlíčci."
"Ikaku nic takového neporazí."
"Hm."
"Čemu se divíš?"
"A co, Tsukuyo?"
"Co?"
"Je přece sám. Nemá žádnou magickou schopnost, proto se ochránti nedokáže."
"Neříkej, že Flame..."


Běželi jsme a uhýbali. Písečná socha na všechny strany útočila a snažila se nás zasáhnout.
"Tsukuyo?"
"Ano?"
"Nějaký plán?"
"Ne. Kdybychom se teď zastavili, skončíme na kousky."
"Během nic nevyřešíme."
"Proto se potřebujeme ukrýt." Měl pravdu. Hledala jsem očima místo, kdy by nás ta socha nedokázala najít. Vzápětí jsem spatřila místo.
"Tsukuyo!"
"Co zase?"
"Támhle." Podíval se tím směrem. Ve chvíli postřehl, co se snažím říct. Zrychlik rok a skočil. Dopadl do vody a zůstával od hladinou. Oba jsme pozorovali písečnou sochu. Vůbec si nás nevšimla. Netrvalo dlouho a zmizela.
"Kuck. Kuck.
"Není ti nic?"
"Ještě o něco déle a přestal bych dýchat."
"Zvládl jsi to."
"Jen díky tobě jsme z toho vyvázli, takže díky." Avšak jejich klid přerušil nový hlas.
"Zajímavé."
"Ty.."
"Ráda tě vidím."
"Flame."
"Daří se ti dobře? Jsi tu sám?"
"Co tu pohledáváš?"
"Já? Tohle je moje území. Doporučovala bych ti, abys odešel."
"Odmítám."
"Snažíš se mě naštvat?"
"Ne."
"Hm."
"Přišel jsem z určitého důvodu."
"Jakého?"
"Doslehl jsem se, že někdo mi vzla něco, co mi patří a nemíní je vrátit."
"A o co se jedná?"
"Vrať mi je."
"Je?"
"Caretra a Rikua. Vím, že tady jsou někde uvěznení a neodejdu, dokud je nedostanu nazpátek."
"A ty si myslíš, že ti je vydám?"
"Donutím tě." Žena, kteoru tvořil oheň, se zasmála. Její msích se m iabsolutně nelíbil. Běhal mi z toho mráz po zádech.
"Troufáš si."
"Narozdíl od tebe mám spoustu práce. Nemám čas si s vámi hrát."
"Drzý jako vždy, ale ukážu ti, kdo tady velí."
Poklad na stromě

18. ledna 2014 v 17:34 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
Will Stanton - nejmladší z Dávných - musí spojit síly se svým mistrem Merrimanem a Branem, velšským chlapcem, jehož osudem je Světlo. Společně s nimi putují také tři sourozenci Drewovi. Těchto šest bojuje se strachem a smrtí uprostřed temných a skličujících velšských hvozdů. Pátrají napříč časem a prostorem, jenž se dotýká prastarých mýtů britských ostrovů.
A Temno se nadechuje ke svému poslednímu a největšímu úderu… Rozhodující bitva je na dohled! Má Světlo šanci na vítězství…?

Poklad na stromě

Šedý král

18. ledna 2014 v 17:32 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
4. kniha série Probuzení Tmy.
Kniha je dalším pokračováním příběhu Willa Stantona a odvěkého boje Dávných za vítězství Světla proti Temnu. Navazuje na romány Probuzení Tmy a Morana. Stejně jako tyto příběhy se odehrává ve specifické roční době, která je těsně spjata s pohanskou mytologií i s křesťanskou tradicí a ověnčena tajemnem, pověrami a nejrůznějšími zvyky (v Probuzení Tmy jsou to Vánoce, v Moraně přelom zimy a jara okolo Velikonoc). Tentokrát se příběh odehrává v období Dušiček. V Šedém králi pokračuje Will na cestě za svým úkolem bez opory Dávných, bez Merrimana a přátel Dewsových, u nichž celý příběh začal. Provází ho tajemný chlapec, albín Bran Davis, jehož původ tkví kdesi v dávné mytologii a který vyvolává pochybnost, zda vůbec patří k obyčejným lidem nebo má spojení se Světlem nebo s Temnem. Willův úkol je zpočátku o to těžší, že Will po nemoci trpí ztrátou paměti a zapomněl text z grálu, v němž je ukrytý klíč k jeho dalšímu poslání. Will se ocitá u příbuzných ve Walesu v místech opředených mýty a legendami a ovládaných zlou vůlí Šedého krále, jednoho z mocných Temna. Pokud nepřekoná jeho všudypřítomné nástrahy v podobě nevyzpytatelných katastrof a různých zjevení, která vedou až k tragickým koncům, a nenabude zpátky ztracenou paměť, nenajde Zlatou harfu a nevzbudí Spící, bez nichž Světlo nemá šanci čelit probouzejícímu se Temnu v rozhodujícím střetnutí... Kniha je považována za nejlepší z celé série a právem získala významnou Newbery Medal, americkou cenu za nejzajímavější dětskou knížku roku.

Šedý král

Morana

18. ledna 2014 v 17:31 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
3. kniha série Probuzení Tmy.
Simon, Jane a Barney odjíždějí na pozvání svého prastrýce do malého pobřežního městečka v Cornwallu, aby mu pomohli znovu získat zlatý grál nevyčíslitelné hodnoty, který si přisvojily mocnosti Temna. Na místě se setkávají s Willem Stantonem; zprvu netuší nic o jeho mimořádných schopnostech a neradi ho přijímají mezi sebe. Postupně se učí spolupracovat na cestě za grálem a za tajemným ztraceným svitkem rukopisu, ukrÿtým kdesi na dně moře, který teprve dává grálu smysl. Přitom krok za krokem zároveň odhalují tejemný význam a podstatu Morany, kterou jako figurínu z větviček a listí každé jaro po mnoho staletí shazují místní lidé do moře, aby přivítali návrat léta a zajistili dobré úlovky rybářům a úrodu.

Morana

Probuzení tmy

18. ledna 2014 v 17:27 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
2. kniha série Probuzení Tmy (první díl v češtině nevyšel).
Klasický americký fantasy příběh konečně na našem trhu! Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydává na cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.

Probuzení Tmy

Bleach 11: A Star And A Stray Dog

18. ledna 2014 v 10:52 | manga.crew.cz |  Knihy,mangy
obrázek
Dokud jsou členové záchranného týmu spolu, zůstávají neporazitelní, avšak rozděleni čelí nepříteli jen s největšími obtížemi... anebo ne? Jak si se svými soupeři poradí Orihime, Išida a Chad? A co teprve Ičigo a Gandžu, kterým se do cesty postaví Rukiin dávný přítel, podkapitán šesté jednotky Rendži Abarai?

13. přání : Chci žít

17. ledna 2014 v 20:03 | Erika :)

Chci žít