* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Duben 2014

Makai Ouji 7 CZ

30. dubna 2014 v 23:22 | Linda

Dívka bez volby obsah

30. dubna 2014 v 6:05 | Linda |  Dívka bez volby
Minako Shiina je 18- ti letá dívka, která žije naprosto normální život. Avšak má jedno tajemství: je dcerou královny andělů. Avšak kvůli nečekaným zvratům a jistým okolnostem se v dětství dostala do lidského světa. Při jednom boji byla vážně zraněna a aby se zachránila, musela se vtělit do člověka. Vybrala si tělo malé sotva narozené holčičky a naučila se s ním žít. Po tolika letech si začala myslet, že všechno je jenom sen. Jenže, co se stane, když potká někoho, koho znala? A co hůř, když se její stará síla probudí?

71. Chceš jít se mnou? Nebo zůstat?

30. dubna 2014 v 5:56 | Linda |  Pokrevní měsíc minulosti
Od Cartera jsem se dovídal jenom dobré zprávy. Shoukatsu se uzdravoval /díky mojí pomoci) a všichni vypadali spokojeně. Právě teď jsem seděl na svém oblíbeném místě v lese a Gou mi na stromě dělal společnost.
"Už je to dlouho, co jsme tu seděli."
"To jo," přikýv ljsem. Lehl jsem si do trávy a pozoroval jsem plující mraky.
"Tsukuyo, o čem se ti zdálo?"
"Ty 4 dny, že?"
"Ano."
"Měl jsem vzi."
"Vizi?"
"Viděl jsem svůj minulý život."
"Kým jsi byl?" Natáhl jsem ruku před sebe.
"Mladám vévodou."
"To se k tobě nehodí."
"Myslíš?"
"Vím to."
"Kdybych odsud odešel, šel bys se mnou?" Co jsem to vyustil z úst? Přinutit ho opustit jeho domov? A ještě k tomu v mém těle pobývá Shana.
"Šel."
"Cože?"
"Tady bych se nudil. A nejen to. Kvůli tvojí síle po tobě půjdou jiní. Potřebuji tě hlídat."
"To je asi fakt, ale já si nepřeji brát vše, co ti patří." Můj přítel měl pochopení. Jeho oči naznačovaly, že neváhá. Pravděpodobně předpokládal, že se na to zeptám.
"Rozhodl jsem se. Ty žádnou vinu neneseš."
"Jsem to šťastný člověk, že? Obklopen lidmi, jež mě ochraňují."
"Když myslíš."
"Už půjdu. Ředitelka mě chce vidět."
"Hlavně žádné problémy."
"Rozumím." Vzpomněl jsem si, že Rikuo s Ikaku řešili královské povinnosti a Carter se vydal na cestu za poznáním. Jak tomu říkal. Když jsem do sirotčince skočil oknem dovnitř, ucítil jsem starý pocit. Prázdné postele, žádné mluvení. Jakoby se vše vrátilo do starých kolejí. Převlékl jsem se. Oblékl jsem si modrou košili s krátkými rukávy a hnědé šortky. Pohlédl jsem ne sebe do zrcadla. Blond vlasy se prodloužily o pár centimetrů a mé oči? Nezměnily se.


Zaklepal jsem.
"Dále," vyzval mě hlas. Ředitelka seděla ve svém křesle. Na nose se jí houpaly brýle. Bílé vlasy svázané do drdolu, na sobě kostkovaná sukně až na zem, fialový svetr a kolem krku šátek. Její vrásky vyadaly hlouběji, než obvykle. Ve vzduchu jsem již cítil napětí a bez sebe - menšího hnutí jsem stál.
"Paní ředitelko, z jakého důvodu jste si mě zavolala?"
"Jistě. Pane Namikawo, jste tady šťastný?"
"Ano."
"I přesto, že se vás děti straní?"
"Nis tím nenadělám. Pokud se mnou nechtějí nic mít společného, je to jejich věc." Bohužel k mé smůle se ke mně přiblížily jen tehdy, když něco potřebovaly. Nebral jsem to zvlášť na vědomí. Měl jsem dost práce s jinými starostmi.
"Jak vidím, tak se od nich dost lišíte. Jste moc vysělý."
"Jen se rychle přizpůsobuji."
"Rozumím."
"Je mi jenom 13. Jsem tu dost dlouho, abych pochopil, že se něco děje. Co pro vás mám udělat?"
"Ne přímo pro mě."
"Ale, o co se jedná? Potřebujete peníze?"
"Jistěže ne."
"Tak?"
"Je to jenom důležité rozhodnutí a bude na něm záviset vaše budoucnost. Chci, abyste se rozhodl bez ohledu na nás."
"Dobře." Paní ředitelka se nadechla a zeptala se:
"Chtěl byste odsud odejít?"

Svazek 2.9: "Nepřítel"

30. dubna 2014 v 5:38 | Linda |  Pokrevní měsíc minulosti

Svazek 2.9: "Nepřítel"

Já tak nesnáším, když na vás útočí rosliny. Je to hrozně nepříjemné. Sotva jsme sem vešli a už jsme nebyli vítáni.
"Co je to?" Rosliny na nás útočily ze všech stran. Chvíle nepozornosti a stálo by vás to život.
"Shouhei!"
"Vítr." Bratrův vítr přesekal úponky, které okamžitě dorostly.I Kenji se snažil. Jenže něco mi tu nehrálo.
"Ukaž se!" Rázem se začala objevovat černá díra. Zpozorovala jsem.
"Hm."
"Roshi." Z černé díry se objevila černovlasá žena v rudých šatech. Kenji se Shouheiem si čarodejnic měřili svými pohledy.
"Velce vás ráda vidím."
"Tak ses objevila."
"Jak se opovažujete nrušovat moje území?L
"Chtěli jsme tě vylákat ven. A poté zničit."
"To není mco hezké." Nachystala jsm se a použila svojí sílu Měsíce. Rioshi se tomu vyhnula.
"Kamak míříš?
"Já tě naučím se plést do našich snů."
"Tak ty se mě nebojíš." Obě dvě bojovaly a já měla pocit, že spolu tančíme. Každý pohyb vycházel z nohou a mně pomalu unikalo, jestl vůbec stojím proti živé osobě nebo roti dávno zesnulé. Kažopádně tohle bude souboj.


Strážkyně světla písmeno x

29. dubna 2014 v 20:53 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
Písmeno X

V dalším fantastickém příběhu se opět setkáváme s Viki, Rebekou, Julií, Petrem a Xandrou, kteří jsou Strážci světla. Právě Xandru pronásleduje ve všech podobách písmeno "x", ale proč?

Neustálé znamení písmene "x" na každém kroku Xandru velmi vysiluje. Společně s ostatními se snaží přijít na to, proč tomu tak je. Při bouřce, která v nich probudila magické schopnosti, se opět stane podivná věc. Xandra v počítači uvidí obličej neznámého chlapce. Je jí až nápadně podobný. Aby taky ne, od svého otce se dozví, že má bratra. Síly zla se ho však pokoušejí spoutat, aby skrze něj mohly ublížit právě Strážcům světla. Ti se však postaví na odpor. Podaří se jim Xandřina bratra Alexe najít a osvobodit?

Strážkyně světla Gotické okno

29. dubna 2014 v 20:52 | databazeknih.cz |  Knihy,mangy
2.2. ve 22:22 za bouřky vybouchl Rebece počítač. Právě si prohlížela stránky o gotické architektuře. Fantastický příběh pro starší dívky.

Rebece při vypracovávání domácího úkolu o gotice vyhořel počítač, to však nebyl záhadným událostem konec. Na ukazováčku se jí vytvořil modrý puchýř, objevila podivné barevné sklíčko a webové stránky o gotice zmizely. Také se ukázalo, že není jediná, koho potkaly stejné nevysvětlitelné věci. Co bude následovat poté, kdo jsou ti další a co je jejich posláním? První díl z řady Strážci světla.

Gotické okno

Kočičí noci 3 Paní z peřejí

29. dubna 2014 v 20:49 | dumknihy.cz |  Knihy,mangy
Kočičí noci 3

Ve světle dvou měsíců, Anstreina bílého a Ginaina šedého, má krev lidí i Sarkaiů stejnou barvu. Nad Darínem však svítá. Přichází den, kdy umírají i tajemství.

Kočičí noci 2 Vědma z lesa

29. dubna 2014 v 20:48 | knihy.abz.cz |  Knihy,mangy

Jako karty ve hře Ri jsou životy lidí Darína. Jeden je darován, jiný ukraden a další vyložen lícem navrch a všechna jeho tajemství jsou odhalena. A jak se hra chýlí ke konci, v rukách hráčů zbývá už jen posledních pár karet. Najde oblačná dáma svého rytíře, aby mohla uvěznit démona? A kdo získá nejvyšší sázku?
Vždyť se hraje o samotný Darín! A nejen o něj.
V pokračování románu Kočičí noci se osudy hrdinů spletou pevně a skvostně jako Darínské hedvábí!

Kočičí noci 1

29. dubna 2014 v 20:46 | knihy.abz.cz |  Knihy,mangy

Kdo je zajatec, jehož odváží na oltář své kruté bohyně jezdci Ginai Ničitelky? Jaké tajemství se skrývá pod pláštěm noci v pověstném Darínském přístavu? A kdo odpoví na zoufalou prosbu poraženého Šarzova bojovníka, pána z Deronu? Na jevišti Darína je rozehráno precizně vyvážené drama plné lstí a intrik, odvahy, rodící se ze zbabělosti a nevyslovených tajemství. A ten, kdo prohraje, ztratí víc než život ztratí duši. Román z pera vítězky soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera poodhaluje oponu světa, v němž se odehrává i povídka Hra o Purpurová křídla, za niž autorka získala vavříny.

Temné vize 3 - Vášeň

28. dubna 2014 v 20:44 | fragment.cz |  Knihy,mangy
Temné vize – Vášeň

Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?