* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Červen 2014

Spirála: Dluhopisy 19

28. června 2014 v 8:39 | Linda

Jak to bude vypadat další týden?

26. června 2014 v 20:31 | Linda

Zdravím všechny naše čtenáře!

Jistě vás zajímá, jak si povedeme přes prázdniny. Tento rok se nikam nejede, takže myslím, že překlady budou. Erika : ) dokončí konečně po dlouhé době Fukashigi Philia a dá se snad do dalšího projektu. Pokud jde o můj Spiral: Dluhopisy, tak do pondělí by měla vyjít ještě 19. - 21. kapitola, pokud to zvládnu a jelikož to na sebe doslova navazuje. V červenci začne Inugamihime no Shimobe. Následně vyjde 2.kapitola Soukyuu no Lapis Lazuli a možná i skončí celá manga. Ještě je tu záležitost ohledně anime. Vypadá to, že budu nakonec nějaké překládat. Jenže nebude vycházet tak často. To znamená, že když budu tak ve třetině ( u delších) nebo v polovině (u kratších), tak to nechám vydat zaráz. Tak mi to připadá lepší. Abyste nemuseli čekat a ptát se, kdy se k tomu dokopu. Samozřejmě půjde o překlad anime, o která nikdo nejeví zájem. Tak je to u našich mang, jak jste si jistě všimli. Pokud budete mít nějakou otázku, stačí se zeptat. Přeji vám tedy krásné prázdniny a spoustu hezkých zážitků!

Věk X: Šachovnice bohů

26. června 2014 v 20:06 | bux.cz |  Knihy,mangy
V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.
Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace - zejména pro samotného Justina.

Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.


Spirála: Dluhopisy 18

26. června 2014 v 20:04 | Linda

Spirála: Dluhopisy 17

25. června 2014 v 21:42 | Linda

Spirála: Dluhopisy 16

25. června 2014 v 21:33 | Linda

Spirála: Dluhopisy 15

25. června 2014 v 21:21 | Linda

Dobrý večer! Dnes to bylo nepěkné počasí. Lilo jako z konve a byla trvalá zácpa aut a tramvají. Já vám přináším 3 kapitoly Spiralu. Prostě mi to nedalo a překládala jsem, jak blázen. Užijte si je!


Spirála: Dluhopisy 14

24. června 2014 v 19:57 | Linda

S radostí oznamuji konec 3. svazku a zítra začne 4. svazek. Pokud byste rádi věděli, kdy asi tahle manga skončí, tak tipuju mezi koncem září a začátkem října. Pokud budu rychlá.


Spirála: Dluhopisy 13

24. června 2014 v 19:45 | Linda

Zdravím, lidičky! Až do 30.6.2014 pojede jenom Spiral. Jsem trochu pozadu a je třeba to dohnat. Od července začíná Inugamihime no Shimobe, vyjde další kapitola Soukyuu no Lapis Lazuli a přibyde nový projekt.


Anime Black Bullet

22. června 2014 v 19:35 | Linda, obrázek z wikia.com |  HODNOCENÍ KRÁTKÝCH ANIME
Počet epizod: 12
Rok: 2014
Žánr: akce, harém
Děj: Před 10 lety bylo Japonsko napadeno příšerami zvané Gaestra. Lidstvo bylo doslova vyhubeno, ale tuhle katastrofu přežil jeden člověk. Satomi Renatro, který přišel o pravou nohu, ruku a levé oko. Avšak jeho ztracené končetiny byly nahrazeny ocelí. Nyní pracuje u agentury, která řeší případy Gaestrei a pomáhá mu Enju, prokleté dítě ( napůl potomek Gaestrei, který se zrdoil v lidkém lůně.) Jenže jaká tajemství odhalí?


Hodnocení: Tohle anime je skvělé! Akce, romance a harém v něm nechybí. Hlavní hrdina je neustále pod tlakem a nechybí málo, aby jeho nervy vybuchly. V tomhle se jistě přesvědčíte, že diskriminace je špatná a že je dobré proti ní bojovat.