* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

A

Anime Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova

25. prosince 2015 v 22:08 | Linda
Rok: 2013
zanr : seinen, shounen
pocet epizod : 12
Děj: Chihaya Gunzou zije obyčejný život. Nejenom že přišel o otce a každy den musí snášet posměch spoluzaku, ale ještě se musí vyrovnávat se svým životem nejlepšího studenta. Nas hrdina si přeje změnit jeho život. Dane přaní se mu splní, když ho vláda spolu s několika dalšími zavede k vojenskemu tajemství: ponorce U - 401. Chihaya se ji nešťastnou náhodou dotkne a tím ji aktivuje. Netrvá dlouho a před ním se objeví neznámá dívka jménem Iona, která říká, že bude jeho lodí, protože to je jediná vzpomnínka, kterou má.

Hodnoceni: tak musím říct , że tohle anime bylo moc pěkně. O akci je postaráno a nikdo z vás nudit se nebude. Stanete se svědky nekonecnych bitev lodí a pokusite se porozumět vztahu mezi lidmi jimi. Jako každé jiné anime má i tohle své vlastní kouzlo. Rozhodne doporucuju !


Aria the Animation

19. dubna 2014 v 10:48 | akihabara
Pustý Mars byl kdysi osídlen lidmi, ale pak přišly klimatické změny, ledovcové čepičky roztály a z Marsu se stal vodní svět. Lidé dali Marsu nové jméno, Aqua (latinsky voda), a vybudovali nové město Neo-Venezia, tj. Nové Benátky, které mělo sloužit jako turistická atrakce a místo odpočinku s atmosférou starých Benátek z domovské planety.
Příběh začíná v době, kdy mladá Akari Mizunashi přilétá na planetu, aby si zde splnila svůj sen - stát se undine. Pod svá křídla jí přijímá společnost Aria, aby se zde Akari zaučila ctěnému řemeslu gondoliérky. A co vlastně znamená undine? Undine znamená vodní víla, ale v případě Nových Benátek jde o pozici gondoliérky. Nové Benátky si totiž zakládají na tradici a tak se po celém městě obyvatelé přepravují skoro výhradně za pomoci gondol a tím pádem i schopných gondoliérů. Undine je speciální postavení mezi gondoliéry, protože slouží jako průvodce pro turisty a tuto pozici mohou zastávat jen ženy.
Anime s velmi poklidným tokem vyprávění, které klade důraz na atmosféru.

Rok: 2005
Počet epizod: 13
Žánr: fantasy

nacitani


2.série: Aria the Natural
Rok: 2006
Počet epizod: 26

nacitani


3.série: Aria the Origination
Počet epizod: 13
Rok: 2008

nacitani

Aria the Ova
Počet epizod: 1
Rok: 2007

nacitani

Příběh se odehrává v roce 2301. Planeta Mars byla lidstvem upravena na místo, kde mohou žít. Je teď známa jako planeta "Aqua", protože větší část země je pokryta vodou. Jednoho dne přichází 15letá dívka, jménem Mizunashi Akari, na tuto planetu s cílem stát se Undine. Odsud příběh začíná a my sledujeme, co za podivné, vtipné, smutné ale i tajemné věci ji potkávají.
Tohle první OVA vydání z anime sérií "ARIA" obsahuje dosud nevyslovený příběh o společnosti Aria ještě před příchodem Akari.

Arakawa Under the Bridge 2

6. srpna 2013 v 17:39 | www.animedvdjapan.com
I přes jeho velké snažení, Kouovy nezvyklé dny pod mostem stále přetrvávají. Dělá menší pokroky ve vztahu se svou milenkou Nino, Hoshi se stále považuje za jeho rivala a i obyčejná basebollová hra vede k tomu, že si znepřátelí Amazonskou válečnici. Ve své snaze, aby se k němu Nino nastěhovala, si Kou nevede dobře a prohodí si s ní bydlení. Navíc se pod mostem neustále něco děje, takže Kouovo žití je ještě více problematické a ostatní obyvatelé u řeky mu to zrovna neulehčují, jelikož si to užívají.

Počet epizod: 13
Rok: 2010
Žánr: podle mangy, komedie

Arakawa Under the Bridge

29. července 2013 v 8:37 | akihabara
Ičinomija Kó vždy žil podle rodinné víry: "Nikdy k nikomu neměl dluh. Nikdy!". Jenomže jednoho dne mu jeho život zachrání podivná blonďatá holka Nino. Jak jen jí to splatit? Nepanikařit! Vždyť je bezdomovec, určitě bude chtít peníze! Ne, ona nechce peníze? Dejchej, Kó, dejchej, žádnou paniku. Určitě musí existovat něco, co chce. Cože?! Ona nic nechce?! Kó právě dostal astmatický záchvat. Jenomže Nino se zamyslí a praví: "Je tu něco, co bys pro mě mohl udělat." Kóův astmatický záchvat končí a okamžitě se zajímá, co to je. "Zamiluj se do mě," tak zní Ninoina odpověď. Chvíle ticha? A tak začal Kóův nový život pod mostem.

Rok: 2010
Počet: 13
Žánr: Komedie

Argento Soma

28. července 2013 v 8:32 | akihabara
V nedaleké budoucnosti byla Země napadena mimozemšťany a přestože se národy spojily, aby vytvořily silnou armádu a porazily je, boj i po pěti letech stále bezvýsledně pokračuje… Jedinými nadějemi vítězství se stávají vetřelec po dlouho uvězněný v laboratoři, přezdívaný FRANK, 13letá dívka Harriet, jíž mimozemšťan poslouchá a Takudo Kaneshiro, bývalý vědec, teď pilot známý jako Ryu Soma, kterému FRANK při svém nekontrolovaném výbuchu v laboratoři zabil snoubenku…

Rok: 2000-2001
Počet: 25
Žánr: mecha

Aku no Hana

20. května 2013 v 7:11 | akihabara
Rok: 2013
Počet epizod: -
Žánr: podle mangy

Takao Kasuga je obvyklý středoškolák s několika kamarády. Jedinou zvláštností na něm je, že rád čte knihy, jmenovitě Květy zla od Baudelaira. Kromě čtení má ale i jiné záliby, jako například jednu dívku ze třídy, Saeki Nanako. Jednoho odpoledne si ve škole zapomene svoji knihu. Proto se pro ni vrátí, ale kromě ní je ve třídě i něco jiného. Takao si té věci všimne, ale svým skutkem si zajistí jen řadu problémů, skrývání skutečnosti a dohodu s děsivou spolužačkou Sawou Nakamurou.

Another

23. března 2013 v 13:49 | akihabara
Je jaro roku 1998 a 9. ročník, 3. třída dostane nového spolužáka Sakakibaru Kóičiho. Ale ten se necítí zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem pátrá. Co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje?!

Rok: 2012
Počet epizod: 12
Žánr: akční, horor

nacitani

Asagiri no Miko

17. března 2013 v 10:29 | akihabara
Děj: Už od dětství má Tadahiro Amatsu jednu zvláštnost - na každém oku má jinou barvu. Teď se vrací do svého rodného města, kde žije v chrámu zvaném "Svatyně Ranní Mlhy" se svou kamarádkou z dětství Yuzu a její rodinou. Ve stejnou dobu se ale začínají dít zvláštní věci a Yuzu se svými kamarádkami zakládají Klub kněžek.

Rok: 2002
Počet epizod: 26
Žánr: supersíla, groteska

Asatte no Houkou

20. ledna 2013 v 8:01 | akihabara
Karada žije sama s bratrem Hirem v poklidném horském městečku Kanóčó. Ráda by co nejrychleji vyrostla, aby už dál nebyla svému milovanému bratru přítěží. Šóko se před pár dny do Kanóčó přistěhovala. Ráda by zde udělala tlustou čáru za svým dosavadním životem a začala nanovo. Jejich životy ale naberou zela jiný směr, když se oběma jejich přání zcela nečekaným způsobem najednou naplní. Přijďte si připomenout letní atmosféru v jednom z mnoha povedených seriálů minulého roku.

Rok: 2006
Počet epizod: 12
Žánr: Dospívání

Air Gear

21. prosince 2012 v 14:07 | akihabara
Rok: 2006
Počet epizod: 25
Děj: Rádi bruslíte? A co byste řekli na to, kdyby vaše brusle mohly jet rychlostí až 100 km/h? Že by to bylo super? Tak právě tohle si myslí Minami Itsuki, který se jednoho dne rozhodl naučit jezdit právě na takovýchto bruslí…

Arcana Famiglia (TV seriál)

26. srpna 2012 v 14:31 | csfd.cz
Ostrov Regalo v Stredozemnom mori chráni organizácia zvaná Arcana Famiglia. Jej vodca Mondo na oslave svojich 59. narodenín vyhlási, že sa chce vzdať svojho postavenia a o jeho nástupcovi rozhodne duel, ktorý sa bude konať o dva mesiace. Taktiež sľúbi, že víťaz si vezme jeho dcéru Felicitu za ženu. Felicita s otcovým rozhodnutím nesúhlasí, pretože sa nechce vydávať, a preto sa rozhodne, že bude bojovať o svoju slobodu. Jej priatelia Liberta a Nova jej sľúbia, že v dueli zvíťazia a ona tak zostane slobodná. Ani jeden z nich však nemá dostatočnú silu, a tak je otázne či budú schopní za dva mesiace dostatočne zosilnieť. A ak aj áno, ktorý z nich vyhrá duel? Ktorý z nich bude nakoniec silnejší?

rok: 2012
počet dílů: 12

Akka-chan to boku

18. srpna 2012 v 9:38 | recenze
Takuya Enoki ztratí svou matku při autonehodě. Nyní žije se svým tátou a mladším bratrem Minorim. Jelikož je starší,musí dělat všchny domácí práce. Prostě je jako druhá máma. Bohužel ho to nebaví,protože si sousedé neustále stěžují na pláč jeho bratra a jeho přátelé mu pořád vykládají o jejich skvělém životě. Celý vzteky bez sebe, jednou Minora nechá na ulici a když si uvědomí,co udělal,vrací se pro něj. Tam ho najde vzlykajícího. Za to,co se udělal

rok:1991-1997
počet dílů: 35


A_Little_Snow_Fairy_Sugar

17. června 2012 v 14:22 | recenze
11-letá Saga Berdman je úplně obyčejná dívka. Má dvě kamarádky Annu a Normu. Jednou při deštivém počasí narazí na malou podivnou věc vypadající jako panenka. Bude jí to připadat divné,ale ta věc bude mít hlad. Dá jí koupenou palačinku. V mžiku jí sní. Sage ji vezmu s sebou a chce jí ukázat babičce. Jenže ta ji nevidí. Ta věc řekne,že je sněhová víla Cukr a po dlouhém problémovém dni ji ukáže svou magii. Ještě se během příběhu setkáte s jejími dalšími dvěma vílami Pepřem a Solí.


počet dílů: 24


Akane Iro ni Somaru Saka

4. května 2012 v 22:11 | recenze
Yuhi Katagiri je zachráněna chlapcem Juuichim Nagasem,který má sestru Minato Nagase. Druhý sen se Yuhi ocitá v Juuchiho třídě a ten jí náhodou políbí. Tím se to začíná komplikovat,protože ona se do něj zamiluje a on později také,ale jak se bude cítit jeho sestra Minato?


Počet epizod: 12

Ask Dr.Rin

23. dubna 2012 v 23:03 | wikipedia
Hlavní hrdinkou je Meilin Kanzaki, která je obdařena Feng shui pravomocí, které jí umožňují číst osudy lidí a dávají rady, jak získat štěstí. Miluje svého přítele Asuka Yuuki, který je hvězdou školního fotbalového týmu. Nicméně, ona stále trápí ho její Feng shui poradenství, když nevěří v nic z toho.

Počet epizod: 51

Image

Aishiteruze Baby (TV seriál)

15. dubna 2012 v 16:31 | csfd.cz
Malou Yuzuyu opustila maminka a postarat se o ni musí rodina Katakura. Ta se rozhodne péči svěřit Yuzuyinu bratranci Kippeiovi - dílem proto, že má čas a dílem proto, aby se naučil zodpovědnosti. Kippei by raději blbnul s děvčaty, ale co se dá dělat, povinnost je povinnost. Yuzuyu si však Kippeiovo srdce rychle vybojuje a ten se o ní stará (téměř) s příkladnou péčí. Kippeiova péče o Yuzuyu probouzí zájem v jeho krásné spolužačce Kokoro. Laskavý seriál o starostech i radostech s malými ratolestmi, doplněný křehkým vztahem dvou teenagerů. Seriál je víceméně epizodický, návaznost dílů je volná.

Ao no Exorcist

6. března 2012 v 17:19 | akihabara.cz
Celý svět se skládá ze dvou dimenzí, které proti sobě stojí jako odrazy v zrcadle. Ve světě zvaném Assiah žijí lidé a v Gehenně naopak démoni. Za normálních podmínek je cestování mezi těmito světy nemožné, ovšem démoni dokáží posednout lid z druhého světa. Satan, vládce démonů, by také rád z určitých důvodů navštívil lidský svět, ale doposud nenašel nikoho, jehož tělo by bylo schopné unést Satanovu duši. A proto si vládce démonů stvořil syna člověka, aby časem mohl posednout jeho tělo. Ale přijme synek, Rin, takový osud? Nevzepře se svému stvořiteli? A nestane se třeba vymítačem?

Ano Hana

3. března 2012 v 22:18 | shirai.cz
Hlavní postavou je Jinta Yadomi, náctiletý klučina, který přestal chodit do školy, je celý dny zavřený doma, hraje videohry a má doslova fobii z lidí. Takovému zoufalci se ale jednoho dne přihodí zvláštní věc. Objeví se před ním jeho kamarádka a tajná láska z dětství, Meiko Honma. Yadomi si ze začátku myslí, že už má halucinace. Meiko pro něj vypadá naprosto reálně a to i natolik, že se jí může dotknout, ale pro ostatní je naprosto neviditelná. Ze začátku se jí spíše zkouší zbavit, ale postupem času zjišťuje, že přeci jen na té "halucinaci" něco bude. A co víc, "halucinace" má nějaké přání... jenže je tu háček... Meiko sama si nemůže vzpomenout, co je to za přání... Yadomi zkouší její přání uhodnout a splnit ho, ale nedaří se, tak chtě nechtě musí opět musí navázat kontakt s okolím a hlavně s ostatními kamarády z dětství...

Avenger (TV seriál)

11. února 2012 v 22:29 | csfd.cz
Rudá pustina, upadající města v dómech, groteskní měsíc, jenž už už dopadá na zem. Vítejte v soumraku lidstva. Je to éra, kdy se většina lidí přestěhovala z vnějšího světa do izolovaných dómů a omezené zásoby jsou rozdělovány každému z měst podle výsledku soubojů jejich reprezentačních bojovníků. Jako náhražky dětí, které se již nerodí, prodávají se androidí mazlíčkové zvané "panenky". Tuto éru ovládá svou silou a vůlí Volk, neporazitelný bojovník, a Vesta, bohyně, jež každému dopřává klid na duši. Když se dívka Leila se svou panenkou Nei vydají do světa, putujíce zuřivou bouří otevírá se opona pomstě krásné barbaroiské bojovnice, Leily Ashley, a nová éra může začít

Area no Kishi recenze

11. února 2012 v 22:26 | akibara.cz
Kakeru Aizawa je kluk, který miluje fotbal a hrál už odmala se svým starším bratrem Sugerem. Bohužel si poranil nohu a nemůže už hrát. Avšak jednou jsou oba sraženi náklaďákem. Hlavní hrdina nemá šanci přežít. Zatímco jeho bratr ano. Proto se Sugeru rozhodne darovat své srdce Kakerovi, aby mohl znovu hrát fotbal a splnit jeho velký sen.

Amatsuki

9. února 2012 v 22:33 | recenze
Hlavní postavou je Tokidoki Rikugou,který se na svět dívá jinak,než jiní lidé. Lidé si svůj život užívají,ale on bere realitu realitou a nic ho nerozhodí. Ani to,že se na výletě do muzea dostane do jiného světa. Cestou ho napdne neznámá bytost zvaná Nue,která mu poraní pravé oko a později potkává svého spolužáka Kona Shinonome,kterému Nue zase poranila pravou paži. Oba dva zjišťují,že dostali moc. Tokidoki svým pravým okem vidí démony obývající město Edo a také nebeskou síť,ve které jsou napsány osudy všech lidí. Jen tři lidé v ní umí číst a jimi jsou Yakou, Ginshu a Bonten. Všichni tři mají zájem o Tokidokiho,protože jeho osud v sítí není. Je jasné,že může osudy ostatním ovlivnit. Tohle anime není žádné bojování,ale pořádná teorie. Při tomhle anime musí člověk dávat pozor.

Ayashi no Ceres (TV seriál)

8. února 2012 v 13:14 | csfd.cz
Aya a Aki Mikagiovi jsou dvojčata a jako takoví si spolu vždycky výborně rozumněli. Rodina Mikagi je ale prokletá, před staletími zakladatel rodu, mladý rybář Mikagi, zajal nebeskou vílu a donutil ji vzít si ho za manžela. Ta se od té doby reinkarnuje do dívek rodiny Mikagi, aby se mstila na potomcích muže, který ji vzal svobodu. Její současnou inkarnací je právě Aya a osobou, kterou víla ze všech nejvíc nenávidí, je Ayin bratr Aki. Aya se nemusí postavit jen své rodině, která ji považuje za nebezpečnou, ale i svému druhému já, které považuje za největší nebezpečí Akiho

Angel Heart (TV seriál)

8. února 2012 v 10:16 | csfd.cz
Glass Heart je členkou obávané jednotku Suzaku, elitních tchajwanských zabijáků, kteří jsou odmalička vychováváni jako bezcitné stroje na zabíjení. Ve svých patnácti letech dostává gratulaci k padesáté úspěšně vykonané práci, ale nedokáže dál snášet tíhu svých činů, a skáče ze střechy budovy. Jednotka Suzaku však svého cenného člena nehodlá pustit tak snadno a použije pro jeho záchranu všechny prostředky včetně krádeže kompatibilního srdce na transplantaci z Japonska. Glass Heart cítí, že je nějak spojená s duší bývalé majitelky srdce, a nedokáže odolat nutkání, aby vyhledala jejího milence.
Seriál se odehrává v paralelním světě staršího seriálu City Hunter

Angel Sanctuary-recenze

7. února 2012 v 22:02 | Linda
Angel Sanctuary je anime o dobru a zlu, o démonech a andělech. Hlavní postavou je chlapec Mudo Setsuna,který se zamiluje do své vlastní sestry Sary. Když je s ní cítí se v bezpečí,ale jejich vztah by nebyl v pořádku. Jsou přece sourozenci. Ještě k tomu,že Setsuna má zvláštní schopnosti. Nedokáže prohrát v žádné bitce a nemůže být zraněn. Kvůli nim ho matka zavrhla a jeho milovanou sestru si vzala s sebou. Aby toho nebylo málo,vídá se se Sarou jednou za čas a jiní studenti ze školy ho šikanují. Ještě k tomu se do příběhu připlétavají dva andělé,aby probudili jeho druhé já k životu. Jak dopadne láska mezi sourozenci? Vyzná Setsuna Saře jeho city? Na to se už podívejte sami.

Ano Natsu de Matteru

15. ledna 2012 v 10:54 | Linda
Ano Natsu de Matteru je pravděpodobně třetí řadou anime Onegai Teacher a Onegai Twins. Pokud máte rádi tyhle anime, určitě se koukněte i na tohle.

Angelique Angelique

14. ledna 2012 v 22:47 | recenze
Cosmos je galaxie,které vládne královna a s ní devět strážců. Jejich moc bohužel slábne,a tak musí být zvolena nová královna. V první sérii je halvní hrdinkou Angelika Limoges,která se stane královnou. V druhé se vybírá nová kandidátka na královnu. Ve třetí jde hlavně o záchranou galxie Legendárím Etoilem,kterým se stane mladá dívka Angelika a ve čtveré sérii hledá strážce,aby s nimi mohla zachránit královnu. Nakonec je ještě jedna sérii,která na ty předešlé nenavazuje a jmenuje se Neo Angelique Abyss.


Air

3. října 2011 v 17:04 | animetym.fonty.org
Smutné anime plné emotívnych okamihov. Tvorca clannadu sa proste opäť nezaprel. Je to dráma, v ktorej chlapec, Kunisaki Yukito, prichádza do malého mestečka pri mori, aby našiel dievča s krídlami, ktoré jeho rod hľadá už po 1000 rokov. Dievča ktoré napriek tomu, že môže slobodne lietať, je osamelé a nešťastné. Trpí každým dňom viac. V mestečku sa stretáva s mnohými ďalšími dievčatami, ktorým rozpovie legendu ich rodu a dúfa, že konečne spolu nájdu zakončenie tohto smutného príbehu trvajúceho tak nezmyselne dlho. V príbehu dôjde k mnohým zvratom a občas je náročné sledovať nit príbehu, ktorý sa mení tak náhle, ako "koryto horskej rieky".

 
 

Reklama