* Zdraví a vítá vás tým Lem!* Smějící se

*Linda1997* - zakladatel, překladatel - AKTIVNÍ

Erika:3 ,Dee-Dee254 ,Maja2003 - překladatel, encoder - NEAKTIVNÍ

Deník

Rekapitulace Francie

28. října 2014 v 23:38 | Linda


Bonjour! Rozhodla jsem se překládat tohle anime a to mi připomnělo, že jsem ještě nedala žádné fotky z Francie, že?

Múj týdenní výlet se školou byl od 29.9.14 do 4.10.14 a cesta začala od 14 hodin. Seděla jsem v autobude s batohem a malou taštičkou. Moje spolusedící byla jedna holka, kterou jsem neznala, ale představila se jako Monika. Cestou jsme sem tam prohodily pár slov a zjistily, že jsme přesně opačné. Že já mám němčinu a ona frájinu. Byla jsem dost unvaná, takže jsem hodně často spala. Nejhorší to bylo večer, když jste podřimovali a někdo vás o jedné ráno vzbudil. Děs běs.

Následujícího rána ( v úterý) jsme zamířili do městečka Antibes (- nachází se tam hrad Grimaldi) a do muzea Pabla Picassa + muzeum Moderního umění. Bohužel nemám fotky. Ty sem řidám později.Ve středu jsme jeli do slavného městečka Avignonu navštívit Papežský palác.


Pátek 1.8.14

1. srpna 2014 v 21:21 | Linda

Zdravím,

dnes jsme já s Erikou :) byli ve Frýdku místku, takže jsme se moc k překladu nedostaly, ale ještě je tu něco, co bych chtěla říct. Erika: ) pro vás nejdříve přeloží movie Conan, pak anime Ginban no Kaleidoscop a nakonec opět se začne překládat Makai Ouji. U mě čekejte Inugamihime no Shimobe, Spiral Suiri no KIzuna, Bloodie Junkie a brzy přijde nový projekt. Shoujo manga.

Úterý 1.7.14 - Čtvrtek 3.7.14

3. července 2014 v 14:01 | Linda

Milí čtenáři!

omlouvám se za ty tři dny. Spolu s Erikou :) jsem strávila třídenní pobyt u svých známých. Byli moc hodní. Každý den jsem ksoro vařila a každý den umývala nádobí. Naši dva kamarádi David a Anička nám prováděli po městě, pekli a spolu jsme sledovali filmy. Bylo to fajn, ale jsem ráda, že jsem už doma. Jak se říká. Všude dobře, doma nejlíp.

Pátek 20.6.2014

20. června 2014 v 19:08 | Linda

Milí čtenáři!

Moc se omlouvám, ale tento týden nestíhám. Super Darling 7- 8. by mělo vyjít ještě dnes večer anebo zítra. Stejně tak i Spiral 13. - 14. Poté budu mít z krku opět jeden projekt a nový začnu až v červenci. A během následujícíh 10 dní bych měla překládat hlavně Spiral. Poté vydat další kapitolu Soukyuu no Lapis Lazuli a zbytek se uvidí.

Animefest 2014 9. - 11. květen

12. května 2014 v 18:45 | Linda

Milí čtenáři!

Tento rok jsem byla poprvé na animefestu. Musím říct, že mě mile překvapilo, jak dokáže být fronta na Animefestu velká. Přišlo celkem 2500 lidí. Hodinu jsem stála hodinu. (Někteří už čtyři). Dostala jsem svůj náramek, Fest Zin a program, c se kde bude hrát. Moje kamarádka, která byla tentokrát organizátorka, mi ukázala, kde co je. Vůbec jsem se nenudila. Problém, ale když skoro všichni šli spát a do romítání nějakého filmu zbývaly třeba 2 hodiny. To jsem chodila sem a tam. (Abych neusnula) Bohužel jsem chtěla přinést domů, co nejvíc suvenýrů ( pro rodinu a sourozence), takže jsem si šetřila peníze. Moc jsem toho nesnědla, ale nelituju toho. Koupila jsem:

- Vějíř 2014
- Bleach
- 2 plakáty
- 2 přívěsky
- zákusky

Myslím, že příští rok půjdu zas! Uvidíme.

Pátek 25.4.2014

25. dubna 2014 v 17:46 | Linda
Milý deníčku!

Dnes jsem totálně na větvi. Zaprvé: Dnes se konalo poslední zvonění, což je den, kdy maturanti jsou oblečeni v kostýmech a předvádějí mladším studentům nachystaný program ( jako jsou videa, písničky a prodávání sladkostí.) Bohužel vás také obírají o peníze. Zadruhé: Moje malá sestřička se dostala na dvě školy, na které se hlásila. Na Slovanské náměstí a na Křenovu. Na Křenově byla 2. a na Slovanském náměstí 20. Je vážně neuvěřitelné, že se tam dostala. A zatřetí: dostala jsem 2 knížky od ní ( z levných knih ).
Tak zatím!

Čtvrtek 27.března 2014

27. března 2014 v 18:17 | Linda
Milý deníčku!
Je to trochu delší doba, co jsem naposledy napsala. Tento týden je naprosto šílený. Píšeme neustále testy a jelkož jsem já chyběla týden ve škole, píšu toho dvakrát víc. Dnes padly zatím 2 jedničky, ale očekávám další dvě pětky. Dnešní písemku jsem nezvládla. Což je zklamáním. No, doufám, že si to opravím. S překlady se hnu pomalu, ale příští týden si povedu lépe. Bude totiž duben a pomalu se blíží Velikonoční prázdniny.

Čtvrtek 30.1.2014

30. ledna 2014 v 7:35 | Linda
Milý deníčku!
Dnes je mi už 17 let. Mám totiž narozeniny. Přeji si vše nej!

Pátek 17.ledna 2014

17. ledna 2014 v 17:01 | Linda
Milý deníčku! Je leden. Úplně normální měsíc. Až na to, že poslední dny nás učitelé ve škole hrozně mordují. V jeden se píšou nejméně 3 testy a ještě se alespoň jednou zkouší? To je co? Každopádně se mi daří všechny testy zvorat a to se za týden mají uzavírat známky. Jak já to zvládnu? Už mi vychází jedna trojka( pokud to nezpackám), 2 dvojky, 5 jedniček a čtyři známky mám nerozhodně. (Mezi 1 a 2) No, snad to dobře dopadne. Bohužel pokaždé, když to říkám, je to přesně naopak. Takže všem
přeju pevné nervy, aby tenhle hororový týden přežili. Po vysvědčení bude už lépe.

Pondělí 23.12.2013

23. prosince 2013 v 10:00 | Linda
Milý deníčku!
Přeji ti dnes všechno nejlepší. Jsme spolu už tři roky. Vím, že s vždy neustále stěžuju a rozčiluju, ale vím, že tu vždy budeš a vyslechneš mě. Stejně jako moji čtenáři. Moc vám děkuji za to, že navštěvujete můj blog.

Sobota 14.9.2013

14. září 2013 v 13:42 | Linda
Milý deníčku!
Dnes slaví moje máma narozeniny. Přeji ji hodně zdraví a štěstí.

Neděle 1.9.2013

1. září 2013 v 9:11 | Linda
Milý deníčku!
Dnes mám svátek a už brzy se blíží škola. Hola hola, škola volá.

Pondělí 22.7.2013

22. července 2013 v 8:18 | Linda
Milý deníčku!
Dnes můj táta slaví narozeniny. Přeji mu všechno nejlepší!

Sobota 22.6.2013

27. června 2013 v 10:54 | Linda
Milý deníčku!
Konečně jsme se vrátila zět do Čr! V Anglii to bylo fajn, až na to, že jsem se tam cítila moc,jak v ráji. Nemusela jsem uklízet, učit se a dělat povinnosti, což se mi nezdálo správné. Jenom lenošení není nic pro mě. Večer jsem padla po vybalení na postel a usnula. Všude dobře, doma nejlíp.

Pátek 21.6.2013

26. června 2013 v 10:51 | Linda
Milý deníčku!
Dnes se mi opět nechtělo vstávat. Avšak jsem se těšila do Londýny, protože jsme měli mít rozchod, kde jsem se rozhodla dokoupit rozečtěné mangy. Jako je
-AI oRe 2-7.díl
-One Piece 4-6.díl.
Samozřejmě, že jsme koupila mangu i Míše. Jak bych na ni mohla zapomenout. Utratila jsme za ně 59 liber, což je fakt velká suma. Večer se podávaly párky a přišel čas jet zpět do ČR!

Čtvrtek 20.6.2013

26. června 2013 v 10:48 | Linda
Milý deníčku!
Dnes jsme vstávali dřív,než obvykle. Dnes se mi kvůli nemoci fakt už nechtělo vstávat. Jeli jsme vláčkem na horu, kde měla být ukrutná zima. Vůbec mi to tak nepřipadalo. Byla jsem alespoň vděčná, že to zastavilo moji rýmu. Koupila jsem dva pohledy. Na jednom z nich byl recept. Na cestě zpátky jsme po dlouhé době psala příběh. Další zastávkou byl hrad, kde jsem koupila
-dárek pro moji kamarádku Natálku: náramek s andílkem.
Dali jsme si rozchod ve městě, kde jsme se zeptala jedné paní, kde najdu knihkupectví. Žádné nebylo. Pak banku HBSC, která byla zavřená. Nakonec jsem si s kamarádkami Monikou a Katkou dali FishandChips, což byla místní pochoutka, ale strašně mastná. Nakonec jsem zjistila, že v Tescu si můžu vyměnit peníze. Takže jsem vyměnila 80 euro za 63 liber, které jsem následující den rozhodla pořádně utratit.

Středa 19.6.2013

25. června 2013 v 10:31 | Linda
Milý deníčku!
Včera mě Tina málem uškvařila ve sprše a tekla mi krev z nosu, což se stávalo už každý den v Anglii. Dnes ráno jsem kvůli tomu přišla pozdě na snídani. V pondělí jsme byli v Londýně, v úterý v Chestaru a dnes v Manchesteru a Liverpoolu. Šli jsme si vyfotit fotbylový stadion a pak domuzea vědy a průmyslu. Strávili jsme tam 2 hodiny. Vypadalo to jako bludiště. V liverpoolu na nás čekalo muzeum Beatles. O půl čtvrté jsme šli shlédnout 4D film o Beatles. Skončila jsem mokrá. Jako poslední čekyl katedrály, kde jsme zapálila svíčku a koupila si pohledy.

Úterý 18.6.2013

25. června 2013 v 10:22 | Linda
Milý deníčku!
Dnes jsem vstala později, než budíček. Měla jsem strašnou rýmu, proto jsem se rozhodla, že si ke snídani instatní nudle, protože to je nejlepší pro rýmu. Dostaly jsem opět balíček s jídlem a tentokrát se jelo do vesnice s nejdelším názvem ve Walesu, ale zkráceně se jí říká LLafair.Nakoupila jsem dárky:
-magnetické písmeno L ze suchého dřeva
(pro paní profesorku Svobodovou)+ pohlednice
-magnetické písmeno M+ pohlednice pro mojí kamarádku Minh k narozeninám.
Později se jelo k moři, kde jsme napsala sms mámě. Ptala jsem se, jestli jsou zdraví. Řekla jsme jim, že jsem skoro bez liber a že se necházím u moře. Tak moc jsem se o ně strachovala. ak jsem napsala sms svojí kamaráce Míše. Posléze následovala rozhledna s majákem, kde jsme všichni koukali na racky a květiny, jež se nacházely pouze na jediném místě v Anglii. Průvodce se rozhodl vyšlapat 400 schodů ,které jsme všichni dali. Pak se jelo do zábavního parku, kde stály nejrůznější atrakce. Připadala jsem si, jak malá. No fakt!

Pondělí 17.6.2013

24. června 2013 v 10:07 | Linda
Milý deníčku!
Dnes ráno jsem se probudila brzy, protože jsme ranní ptáče. K večeři jsme měli těstoviny se sýrovou omáčkou a ke snídani máslovou buchtu a toasty s marmeládou, nutellou a máslem. Alča s Tinou (moje kamarádky)ještě zkusily čaj s mlékem. Já jsem si radši dala jenom sklenici mléka. Kdybych to zkusila s čajem, nevím, jak by na tom byl můj žaludek. Jeli jsme se podívat na hradby a pak dostali rozchod. Tian si koupila 2 mangy-Nabari no Ou. Já jsem si koupila pět mang.
-AI oRE!
-Jiu Jiu
-GENTLEMANTS ALIANCE Cross
-Sakura-hime
-One Piece 1-3
Dostaly jsem ještě skvělou slevu. Jakmile překročíte 15 liber, strhnou vám pět liber, což se mi vážně hodilo. Potom jsme šli všichni domuzea, kde jsem koupila notýsek pro Pon, magnet pro Parisu a náramek pro Máju. Když jsme dostaly další rozchod, pomohla jsme Tině vybrat džíny a sobě jsem také něco koupila. Byla jsem tak utahaná a jakmile jsme se dostaly do rodiny, čekala na nás teplá večeře. Později jsme pomáhaly stavět letní dům, ale mě začaly bolet oči, se kterými jsem pak musela ležet.

Neděle 16.6.2013

24. června 2013 v 9:56 | Linda
Milý deníčku!
Cesta do Anglie byla dlouhá. Proč? Takže nejdřív se jelo autobusem. Seděla jsem s Tinou. Bylo mi dost nevolno, protože jsem 5 dní nepřetržitě kýchala. Dala jsem si tedy šlofíka. Spánek jsem měla klidný, ale bouchnutí do čela mě vždy probudilo. Po 3-hodinové cestě jsme si udělali přestávku. Čekala nás ještě 2-hodinová cesta do Prahy, 8-hodinová cesta Německem, 3-hodinová cesta Francií a 3-hodinová cesta Belgií. U jedné benzínky jsem si z nudy kouila Enigmu a hru Othello. Cestou jsme sledovali film Americká kletba. Nejlepší bylo, že v Belgii nefungovaly záchody a někteří tedy zkusili nejbližší restauraci, která je uvnitř uvěznila. Večer nás vyzvedla rodina. Terry(otec), Parisa(matka),Pon(dcera) a AJ(syn). Terry umí skotsky. Parisa vaří taijskou kuchyni. Pon ráda čte a hraje fotbal. Stejně tak AJ. Ještě tentýž večer se slavily Parisiny 41. narozeniny.

Sobota 15.6.2013

15. června 2013 v 8:05 | Linda
Milý deníčku!
Dnes jedu do Anglie. Mám docela obavy. Ptáš se proč? Můj táta má problémy s nohou, má sestra je nemocná a obchod připadne na mou mámu, která je už dos tak vytížená. Pokaždé, když vytáhnu paty z domu, něco se stane. Budu se modlit, aby se jim nic, až budu pryč nestalo. Někdy si říkám, že je to snad naschvál neboli zákon schválnosti, který řádí neustále a všem komplikuje život. No nic. Uvidíme, jak se cesta vyvede.

Sobota 1.6.2013

1. června 2013 v 7:58 | Linda
Milý deníčku!
Dnes je Den dětí a s ním také červen. Proto vám všem ppřeji, abyste si ho užili a pomalu se těšili na konec školy. Brzy nás obklopí sluneční paprsky léta a červnový vítr. Tak do toho!

Úterý 21. května 2013

21. května 2013 v 21:20 | Linda
Milý deníčku!
Tento týden u nás probíhají maturity, takže máme úplně zpřeházené hodiny a samozřejmě kratší vyučování, což je super.

Úterý 14.května 2013

14. května 2013 v 21:51 | Linda
Milý deníčku!
Jak už asi víš, tak dnes jsou to přesně dva roky od té chvíle, kdy jsem založila svůj blog. Proto mu dnes přeji všechno nejlepší, hodně zdraví a úspěchů. Doufám, že tě bude navštěvovat ještě spoustu dalších čtenářů!
Smějící se

Středa 1.5.2013

1. května 2013 v 7:01 | Linda
Milý deníčku!
Dnes je svátek práce. Všichni doma hezky odpočívají a trácí čas s rodinou. Bohužel to není platí u všech. Proto všem doporučuju, aby si tento den užili a nabrali dost sil na další den.

Pondělí 1.4.2013

1. dubna 2013 v 10:20 | Linda
Milý deníčku!
Dnes jsou Velikonoce a skončilo anime Zettai Karen Children: The unlimited. Skončilo to dobře, což jsem ráda. Moje sestra mě vystřídala v práci. Zítra se jde bohužel do školy.

Neděle 31.3.2013

31. března 2013 v 22:37 | Linda
Milý deníčku!
Dnes skončilo aniem Pretty Rhythm Dear my future a Hakkenden touhou hakken ibun, ale na netu jserm se dozvěděla, že v létě bude 2.série. Moc se těším. Ještě jsem veče jela na svtabu. Máma chtěla, abych se vyšnořila, ale jako vždy jsem ji trochu zklamala. Na svatbě bylo hodně jídla. Moje mladší sestra si neustále stěžovala, že má hlad. No a večer jsme dorazili v pořádku domů.

Sobota 30.3.2013

30. března 2013 v 21:05 | Linda
Milý deníčku!
Dnes to byl úplně normální den. Povedlo se mi shlédnout anime Busou Renkin, které jsem nedokoukala. Bylo to dost zajímavé. Do obchodu moc lidí nechodilo, takže můj táta měl napilno.A buď jedl nebo uklízel. Ještě ke všemu po dlouhých 4 letech končí slavné anime Fairy Tail. Vycházelo od roku 2009-2013. Tak to je asi všechno.

Pátek 29.3.2013

29. března 2013 v 21:07 | Linda
Milý deníčku!
Dnes to byl zcela obyčejný den. Nic nového se neudálo, ale podařilo se mi koupit dvd, na kterém jsou seriály jetixu, což byla bývala televizní stanice před disney channelem. Také jsem byla s tátou v kauflandu. Chtěl jít něco koupit a řekl mi, abych na něj počkala. Mezitím jsem tedy vklouzla do cukrárny, kde jsem si koupila karamelový větrník, který mi zachutnal a tady čokoládou koblihu. Než se vrátil, všechno jsem už měla v sobě. K obědu koupil klobásu v rohlíku, ale takovou tu strašně dobrou. Moravskou. Je bílá, dlouhá a štíhlá. Asi jediná, kterou moje máma jí. Víc nevím, co bych napsala.

Čtvrtek 28.3.2013

28. března 2013 v 21:45 | Linda
Milý deníčku!
Dnes je zelený čtvretk, kdy se má jíst hodně zeleného. Netradičně jsem se probudila v sedm hodin, kdy jsem uslyšela pronikavý hlas svojí sestřenice. Opět hrála na mém PC s mojí sestrou a ony mi naopak půjčily tablet. Ihned jsme se později pohádaly, což jsem byla ráda, že můj táta sal a nic z toho neslyšel. Po té jsem jela s tátou nakupovat. Koupila jsem si noviny a dvd. Odpoledne jsem měla smažený sár s hranolkami a po zbytek dne jsem přepisovala sešit či psala příběhy. A včera skončilo anime Amnesia. Dnes zase Zetsuen no Tempest.
 
 

Reklama